Wpis z mikrobloga

Moja siostra ma 12lat mieszkamy w #irlandia przez ostatni rok grali w różne sporty w szkole pod okiem lokalnych trenerów na koniec roku dostała do świadectwa adnotacje że ma naturalne predyspozycje do boksu i ofertę treningu w lokalnej szkole boksu i nie chce skorzystać z okazji i wykorzystać swoich predyspozycji i nie da się przekonać żeby iść. Macie jakieś rady jak ja przekonać? Kurde jakby takie coś było robione w Polsce i ja bym dostał taka notkę to bym na sto procent poszedł coś trenować z wf miałem same 6tki przez cały okres szkolny ale na zawody mnie nie brali bo miałem za niskie oceny z innych przedmiotów i złe oceny z zachowania polska to gówno marnujace potencjał młodych ludzi nie chce aby potencjały siostry się zmarnował sprawdźcie coś Mirko #oswiadczenie #boks
  • 16
@boyano: zajebista sprawa, że próbują wykorzystać potencjał, ale nie dziwie się że nie chce iść na boks. Jak miałem 12 lat to by mnie siłą do szkoły baletowej albo taniec towarzyski nie zaciągnęli.
@boyano: Twoja siostra podjęła bardzo dobrą decyzję.

Częste obtłukiwanie głowy nie prowadzi do niczego pozytywnego w dłuższym okresie. Wiem, bo znam dwa przypadki gości boksujących - jeden w Irlandii, drugi w Polsce. Obaj nieco słabo z szybkim kojarzeniem faktów, chociaż osobiście dość ich lubiłem, nawet sympatyczni.
@boyano: Jest różnica pomiędzy boksem "rekreacyjnym" dla dzieci, a regularnymi zajęciami w "szkółce".

Mój syn bardzo lubił rugby dla dzieci w czasie summer camp, ale poszedł raz na normalne zajęcia, zobaczył przy okazji trening starszych chłopaków i uznał, że to nie dla niego, bo się boi o urazy (w przyszłości, bo siedmiolatek ma inne zajęcia, rzecz jasna).

Moja żona biegała półprofesjonalnie i też twierdzi, że jest bardzo duża różnica, pomiędzy tym
@boyano: Podsuń jej może inny sport walki, jak boks się podobał. Judo? Ju-jitsu? Bardzo "praktyczny" sport w sensie samoobrony (oczywiście bieganie jest najlepsze, ale nie zawsze się da ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Lazar0v: Nie ma być podobny, tylko z grubsza z tej samej "kategorii" (indywidualny, sport walki). Skoro nie chce boksu, to na cholerę miałby jej polecać coś bardzo podobnego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Regis86: To może lepiej wspinaczkę?
A na serio, nawet logicznie, we wszystkich innych sportach walki jedyne coś bardzo podobnego to wyprowadzenie dwóch podstawowych uderzeń. Poza tym wszędzie indziej nie przytulisz tylu uderzeń w czajnik na każdym treningu, ba właściwie to nie można bić w głowę, no chyba ze mma albo km.