Wpis z mikrobloga

Aktualizowałem tacie firmware w kamerce sportowej

No to zacznę od formatowania karty SD, formatuję ją sobie na kompie i okazuje się że kamera ją nie czyta, bo ona chce FAT32, a nie exFAT. No i okazuje się że system Windows nie wspiera formatowania do FAT32 na kartach o pojemności 64gb xD. Na szczęście była opcja formatowania w opcjach kamery

no to teraz szukanie dobrego firmware, pierwsze trzeba ogarnąć jaki mamy model kamery. Na kamerce jest napisane SJ5000x, szukam do tej firmware i coś nie chce się instalować. Instrukcja obsługi zaprojektowana w taki sposób że ona jest taka sama dla każdej wersji modelu serii sj5000. Dopiero na pudełku wyczytałem że to jest seria SJ5000X ELITE. No znalazłem do niej sterowniki, wgrałem je i działały

No to teraz trzeba zmienić język na polski, bo stary oczywiście nie umie w angielski. Ustawiam i nadal jest angielski. Okazuje się że na tej wersji firmware kilka języków po prostu nie działa, a stary takiej kamerki nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to szukam jakiejś starszej wersji, oczywiście producent nie daje do pobrania tej wersji firmware, po prostu na podstronie gdzie się go pobiera, to producent edytuje changelog i podmienia plik do pobrania. Firmware znaleziono na stronie trzeciej, ale okazuje się że na tej wersji to w ogóle nie ma Polskiego w opcjach xD

Trafiłem na jakieś forum gdzie piszą, że w wersji jakiejś tam zniknął język PL, to analogicznie patrzę na stronę changelogu jaka jest wersja starsza od tej podanej. No to szukam tej wersji firmware w internecie i ni cholery nie idzie znaleźć. Rozwiązanie takie: szukam na stronie web.archive.org tej strony producenta gdzie się pobiera wersje i wybieram najstarszy zapis możliwy, jest akurat ta wersja którą szukałem, klikam pobierz, ale niestety web.archive.org nie zarchiwizował tego pliku.
Na szczęście url zawierało nazwę pliku który chciałem pobrać, poszukałem go i trafiłem na chomikuj.pl xDDD. Jest! To ta wersja firmware którą szukałem. Pobieram, instaluję, ustawiam w kamerce język PL i... działa! Menu po Polsku jest.

Jak to się czasami trzeba nakombinować żeby jeden głupi firmware w kamerce zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ryptun - Aktualizowałem tacie firmware w kamerce sportowej

No to zacznę od formato...

źródło: comment_1657481139sb6qQi9c05lcjxvmuims3N.jpg

Pobierz
  • 2