Wpis z mikrobloga

Moi drodzy jest sprawa. Zakupiłem sobie wczoraj (myślałem, że zwykły) czajnik elektryczny. Zakupiłem go ze względu na to, że w środku jest metalowy :-). Po zakupie okazało się, że jest to czajnik smart i posiada ciekawe funkcje, którymi można sterować z poziomu telefonu.
Jest jednak problem. Producent wymaga posiadania sieci 2,4GHz - tak też ustawiłem, wpisuję w apce hasło sieci, trwa wyszukiwanie i nic. Gdy na próbę zrobiłem hot-spot z poziomu telefonu i bez hasła to połączyło się bez problemu. Czym może być spowodowane to, że czajnik nie chce działać? Urządzenie, które zakupiłem to Czajnik smart q.5865 Qilive.

#elektronika #agd #elektryka #wifi #siecikomputerowe
  • 10
@TakiTaki: jakość sygnału w miejscu w którym stoi. Pasmo 2,4 nie ma za wielu kanałów i w blokach mieszkalnych potrafi być zakłócone przez wifi sąsiadów


@Sotha: 2,4ghz sięga dalej i lepiej przechodzi przez ściany, 5ghz jest szybsze ale ma mniejszy zasięg i ściany o wiele mocniej zakłócają sygnał
@LuxEtClamabunt: Prawa fizyki... Tylko, że 2.4 ma 11 kanałów, a 5Ghz ma ich od 36 do 165.
Co z tego, że masz mocny sygnał w danym punkcie, jak wifi sąsiada Ci go pokrywa i urządzenie głupieje.
Przerobiłem to z drukarką, gdzie żeby coś wydrukować to musiałem sprawdzić na telefonie sygnały i przestawić kanał w routerze na w miarę pusty...
inne urządzenia korzystające z 2,4 działają bez problemu.


@TakiTaki: Ściągnij na telefon pierwszy lepszy wifi analyzer i sprawdź czy twoje wifi nie jest pokrywane przez jakieś inne, w miejscu gdzie stoi czajnik.