Wpis z mikrobloga

Pytanie o kwestie ubezpieczenia od kradzieży sprzętu i narzędzi z auta.
Przedwczoraj okradli mi pod blokiem auto z narzędzi do pracy i sprzętu budowlanego.
Mam ubezpieczony niby ten sprzęt i sprawa zgłoszona na policję od razu po odkryciu faktu.
Teraz moje pytanie. Czy ktoś miał podobną sytuację i wie ile to zajmuje, czy w ogóle mogę liczyć, że uznają
moje roszczenia, czy są jakieś pułapki zastawiane przez ubezpieczyciela ? Potrzebuje sprzętu na już i nie wiem
co robić w tej sytuacji bo jak mam czekać pół roku na cokolwiek to chyba zdechnę z głodu.
#ubezpieczenia #pytaniedoeksperta #kradziez
  • 4
Mam ubezpieczony niby ten sprzęt


@L1nox: no to masz czy niby?

Nie znamy produktu, nie znamy firmy nie znamy nic, z kart nikt tutaj nie wywróży czy wypłacą czy nie bo nie wiemy co masz. Najlepiej podejść do swojego agenta, on będzie wiedział co wystawiał i sprawdzi w OWU.

bo jak mam czekać pół roku na cokolwiek to chyba zdechnę z głodu.


@L1nox: czysto teoretycznie do 30 dni od dnia
@sayanek: ubezpieczenie Warta Ekstrabiznes Plus. Mówię niby bo sporo się nasłuchałem jak to robią pod górkę i szukają powodów żeby nie wypłacić hajsu bo nie było kamer czy innych cudów.

Oczywiście będę atakował prowadzącą szkodę ale wole zawczasu dopytać o doświadczenia w takich sprawach. Dokumenty już wysłane więc liczę, że też sami coś zaktualizują w tym tygodniu. Postaram się też na bieżąco informować jakby ktoś szukał w przyszłości podobnego tematu.
@L1nox: Dlaczego ktoś ma robić pod górkę? Wymogi do wypłaty są z góry określone i pośrednik powinien Ci powiedzieć kiedy polisa zadziała a kiedy nie.

Jaka była wartość sprzętu ?
sporo się nasłuchałem jak to robią pod górkę i szukają powodów żeby nie wypłacić hajsu bo nie było kamer czy innych cudów.


@L1nox: Wszystkie wymogi i ograniczenia masz w OWU, nic poza tym firma nie może wymyślić.