Wpis z mikrobloga

@marek1078: jest nieufny i bardzo czujny ciężko mi odpowiedzieć bo to szczeniak jeszcze, obcych których zna traktuje inaczej. Nic mu nie umknie. Trzeba pamiętać że owczarek podhalański miał za zadanie odstraszać, powiadamiać o zagrożeniu a w ostateczności atakować w obronie stada.
@marek1078: Mam już prawie rok i powiem tak, nie ufa nikomu i nie zawaha się nawet na moment, bardzo ciężki pies jeśli bierze się go na pierwszą rasę bo kieruje się własnym instynktem a nie nauczonymi komendami
@marek1078: Są i to bardzo, ja nad swoim od stycznia pracowałem (i nadal to robię bo nie jest idealnie) aby móc z nim wyjść na spacer do ludzi, bo wyglądało to tak że w wieku niecałych już 5 mieś jak widział już kogoś z naprzeciwka to zaczynał się skradać aby zaatakować. Ogólnie bardzo fajne psy, ale trzeba umieć je wychować bo jak tego nie zrobisz to karmisz łopatą bo strach podejść.
@marek1078: Ta, ale ten wygląd jest czasami złudny dla radnomowych ludzi bo myślą że podchodzą do przerosiętego goldena albo labradora co już nie raz słyszałem idąc na spacer, i nagle dziwią się że ten pies chce ich rozszarpać, no ale głupoty ludzkiej nigdy nie wyleczymy jeśli ktoś podchodzi do obcego psa