Wpis z mikrobloga

Jeżeli chce stworzyć własny produkt który np będzie zestawem 3 kosmetyków, które złoże w jeden box, to musze gdzieś to zgłaszać? Uzyskiwac pozwolenia? Kody kreskowe? Jakieś numery? Czy moge wydrukowac pudełka, dac do środka produkt, obrandować i sprzedawać samemu bez ograniczeń?

#handel #prawo
  • 6
@czuczer: tak, dokładnie tak. kosmetyki, czy cokolwiek - kupuje 3 fizyczne produkty i sprzedaje jest we własnym boxie z dodatkowa marza. Czytałem o jakis normach, bezpieczeństwie itp - ale to chyba dotyczy tylko wprowadzania nowego produktu na rynek. Nie wiem czy to samo sie dotyczy jak jedyne co zmienie, to dodam wlasne pudelko z nadrukiem.
@pentoento: defacto jest: zamieniam 3 dezodoranty, we wlasny Kromka Mystery Box zawierajacy 3 losowe dezodoranty - pytanie, czy jesli potem na kase bede to nabijal jako Kromka Mystery Box, bedzie dodatkowe pudelko, to nie musze jakis warunkow prawnych spelnic?
Tak wiem, najlepiej zapytac ksiegowa - jutro to zrobie, ale jestem niecierpliwy ;)
@KromkaMistrz: najlepiej sprzedaż nabijaj na każdy produkt z osobna tak żeby sumowało się do ceny zestawu i będzie zero problemów, dla kupującego bez różnicy co będzie na paragonie - jako zestaw będzie tylko wirtualnie w ofercie na stronie/allegro czy gdzie tam sprzedajesz
@albercik_: no teoretycznie fastfoody tak robia przy zestawach - nie nabijaja zestawy bigmac, a osobno kanapke, napoj i frytki z konkretna cena. Ale wlasnie chcialbym tego uniknac - zeby nie bylo wiadomo co ile kosztuje, lub jest warte - nawet jesli nabije cos warte 10zł na 30zł (chociaz mozet tutaj to nie jest problem w ogóle, ale wolalbym napic 1 mystery box i tyle)