Wpis z mikrobloga

Szukam książki (lub książek), która opowiada szczegółowo rozwój człowieka od momentu kiedy skakaliśmy po drzewach (albo kiedy życie wyszło z wody) aż do współczesności w kontekście biologicznym, społecznym i kulturowym. Interesują mnie szczegółowe opisy jak nasza rasa się kształtowała w konkretnych geograficznych okresach. Dzięki. #ksiazki #czytajzwykopem #antropologia #nauka
  • 14
  • Odpowiedz
@dexterpol: też polecam Sapiens. Od zwierząt do bogów, ale nie sugeruj sie oceną na lc bo jest stanowczo zawyżona (jest to książka bardzo popularna stąd te noty) autor gdzieś w połowie odpływa i pisze pod teze ale przeczytać można bo stara sie omówić temat szeroko. w podobnej tematyce ale nie tak szeroko(i tak jest lepsza) troche sie ociera o temat bertrand russell w "władza i jednostka" ale to króciutka książka.

odnosnie
  • Odpowiedz
@dexterpol: Ja polecam coś porządniejszego - Opowieść przodka R. Dawkins. Bardzo szczegółowo opisuje historię życia na Ziemi, ale wstecz, od współczesności do 2 mld lat temu.
  • Odpowiedz
Opowieść przodka R. Dawkins


@solitude: czytałeś może sapiens ? bo w sumie, osobiście jak by nie był ktoś zainteresowany, to bym nie polecał. ta książka stoi przynajmniej o level wyżej ? bo może kiedyś sięgnę ;)
  • Odpowiedz
@vismaiorr: Sapiens mam na półce, ale jeszcze nie czytałam. Opowieść przodka jest bardziej naukowa, ponad 800 stron o historii ewolucji i genetyce, ale całkiem przystępna. Dla mnie to jest jedna z najlepszych książek jakie istnieją.
  • Odpowiedz
@solitude: no to kiedyś trzeba sprawdzić. po sapiens nie spodziewaj się wiele, można przeczytać niektóre fragmenty ciekawe, ale autor moim zdaniem mógłby popracować nad pokorą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz