Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kapitalis: z chęciom bym poszedł z Braunem ma marsz pamięci Polaków zamordowanych w Katyniu przez Rosjan, ale chyba się nie zanosi, że taki będzie...
  • Odpowiedz
  • 0
@wodzik: Katyń jest regularnie upamiętniany przez władze, a pomniki ma nawet w usa w reprezentacyjnych miejscach. Wołyń w dupie bo to nie była warszawka ani wojskowi.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Czy mam prawo, jako rodzina ofiar Wołynia, być obrzydzonym tym jak tę tragedię wykorzystuje się do tworzenia retoryki przeciwnej niewinnym ludziom z Ukrainy, którzy uciekają przed śmiercią? Czy współczesnych Niemców też nienawidzimy za to co się działo 80 lat temu?
  • Odpowiedz
@Kapitalis: może niekoniecznie w tym marszu, ale dla mnie to jest dziwne, że Wołyń i UPA są nagłaśniane wtedy, gdy Rosjanom mogłoby być to na rękę. UPA i ich fanatyków zawsze będę potępiał, ale czemu niektórzy (bo nie wszyscy) przypominają o tych wydarzeniach, gdy ludzie współcześni, którzy uciekają przed wojną szukają schronienia. Wystarczy poczytać komentarze w internecie. Ta tragedia jest dla niektórych pretekstem dla okazywania nienawiści. Nie mówię o tym, że
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Odebranie nam niepodległości na 123 lata, wojna polsko-bolszewicka, pakt Ribbentrop-Molotov, zsyłki na Syberię, Katyń, stworzenie z Polski państwa satelickiego na 44 lata - I SLEEP
Wołyń - REAL SHIT
  • Odpowiedz
Beznadziejna, głupia, bezsensowna i inflantylna prowokacja ruskiego trola. Mam nadzieję że przyjdzie mało ludzi.


@Pozdzierany_Gumolit:

To jest właśnie najlepszy moment.

Teraz właśnie, gdy pomagamy Ukrainie, jest moment, by trochę powalczyć w tej kwestii. Ukraina na poziomie państwowym czci ludobójców i bandytów. To nie jest sytuacja, że była wrogość i jakieś nieliczne jednostki ukraińskie mordowały nielicznych Polaków. Wtedy by można jakoś odpuścić i zostawić takich braunów, by sie tym oburzali.
Teraz Ukraina
  • Odpowiedz