Wpis z mikrobloga

#mandat #samochody #motoryzacja #fotoradary #prawo #drogi

Kojarzy ktoś procedury związane z nałożenie mandatu przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego na podstawie zdjęcia z fotoradaru?
Przyszło do nas listem pismo ze zdjęciem, że przekroczona została prędkość o 20km/h na zdjęciu nie widać kto tam siedzi, no ale ojciec wziął na siebie i podał swoje dane i im odesłał ten kwitek i do dnia dzisiejszego nie przysłałi mandatu żeby opłacić tylko pismo, żebym to ja się wstawił do nich wyjaśnić czy cośxd Auto jest zarejestrowane i opłacane przez ojca, więc WTF? Na jakiej podstawie dochodza, że to jednak ja tam mogłem siedzieć? I dlaczego jak ojciec się przyznał na tym kwitku że to on to nie przysłali mandatu żeby opłacić tylko wzywają mnie? Ktoś coś?
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zeddt: na wydruku zdjęcia może być słabo widać, ale po obrobieniu zdjęcia (zmiana jasności/kontrastu) może lepiej widać że kierowała młodsza osoba. Na jakiej podstawie wskazano że Ty mogłeś kierować to już nie wiem, ale zobacz kto się podpisał na piśmie i może jest podany nr telefonu, jak ojciec zadzwoni to może uda się coś wyjaśnić telefonicznie, czasami się tak udaje z inteligentni z CANARDu :) Co do ostatniego pytania: nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zeddt: na zdjęciu, które ty dostałeś nie widać, ale uwierz mi, że oni mają zdjęcie w kolorze w bardzo wysokiej rozdzielczości, więc jak masz wątpliwości kto kierował, to poproś ich o to zdjęcie lub jedź wyjaśnić do delegatury.
  • Odpowiedz