Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj przejechałem ponad 400km. Kilka zdziwień:
1. VIA toll działa (aczkolwiek realizowałem to przez Autopay), aż trudno uwierzyć, że się to udało państwu zrealizować.
#drogi #biznes #autostrady
2. Na poboczach stały uszkodzone w wyniku awarii samochody, trochę Stellantisa, kilka VAG, jakieś BMW/Mini, Ford. Nic nowego, normalne, ale co mnie zdziwiło, to fakt, że to nie były stare auta (na oko 5-7 lat), żadnego starego nie było. A że byłem z dzieciakami w Energylandii, więc na parkingu zabytków mających po 20 lat (jak mój) trochę stało, więc to nie tak, że nikt nimi nie jeździ. Dziwne, bo wydawało mi się, że nowe auta są mniej awaryjne (i takie były, gdy sam kupowałem kolejne nowe, ta jest ze mną od 20 lat i zostanie do śmierci technicznej)
#auta #samochody
3. Cena LPG na Górnym Śląsku to około 3,20. U mnie, 400km dalej na zachód to 3,60. Dla porównania to ceny z Orlenu. Ciekawi mnie, czym się kieruje Obajtek ustawiając ceny, bo nie wierzę w to, że koszty transportu podnoszą cenę o 40gr na litrze. Czyżby niższe ceny były tam, gdzie trzeba walczyć o utrzymanie elektoratu a tam, gdzie już nie ma o co walczyć, ceny można podnieść? #paliwo #orlen #obajtek #polityka
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapomnialemhaslo: serio? I to takich, które uniemożliwiają dalszą jazdę? Moja obecna ma ABS, ASR, centralny, wspomaganie, benzyna na wtrysku, klimę więc co więcej ma nowe auto? Przecież nawet tryb awaryjny jest w każdym silniku a reszta podzespołów działa wciąż na tej samej zasadzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapomnialemhaslo: ostatnie nowe auto kupowałem w 2018. Nie psuło się, nigdy problemów z nim nie było ale może teraz rzeczywiście jest gorzej. Przynajmniej z niektórymi markami. Ja się od 1998 trzymam jednej.