Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
#chorzow #katowice #patologiazmiasta

Czy wy w tym Chorzowie jesteście normalni? 3 dekady mieszkałem w Katowicach, od czasu pojawienia się na FB lokalnych grup dzielnicowych śledzę wpisy, w których ludzie zdecydowanie marudzą na brud, syf, patologię, brak remontów i brzydotę poszczególnych miejsc. Teraz mieszkam w Chorzowie, polajkowałem kilka chorzowskich grup i mam wrażenie, że jestem w matrix, czy Wam naprawdę podoba się patola, syf w Batorym, bieda i brzydota, a jedynym problemem jest brak stadionu dla śmiesznej drużyny piłkarskiej? XD
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Grze-siek: @Grze-siek: nie rozumiecie. Czytając posty na grupach katowickich dzielnic ludzie, szczególnie młodzi dostrzegali to i owo. W chorzowskich grupach nie ma nic oprócz fanatyzmu lokalnego klubu piłkarskiego, a nawet najbardziej obsrana kamienica to hajmat i powód do dumy. Ostatnio ktoś wrzucił foto rurociągu nad rondem przy Vendo Park w Batorym, same pochlebne komentarze, że to zabytek, noztalgia, Królewska Huta i splendor. Chodzi mi o mentalność, a nie
  • Odpowiedz
@Kieres: Mój kochany Chorzów to obiektywnie patrząc gówniane miasto i przyznaję to z żalem, ale twierdzenie, że jakoś bardzo się wybija na tle aglomeracji to pier****nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oude_Geuze: a mieszkałem w Chorzowie na dombka Chorzów II i bardzo fajnie mi się tam mieszkało. W dzień chodziłem pudlerską żeby jeszvze nie-pijane mordy mnie kojarzyły. W lato super dużo zieleni w zimę niestety wszystkie barwy szarości
  • Odpowiedz
@Drezv: ale ja nie twierdzę, że idąc ulicą po Batorym dostanę w mordę, bo jest niebezpiecznie, piszę, że mieszkańcom podoba się zastana sytuacja, bo nie krytykują niczego w internecie, co nie dotyczy przekładania budowy stadionu ruchu. Spoko, że się zmienia - głównie bezpieczeństwo, ale brud i brzydota starych kamienic i podwórek jest wszechobecna. Wyjście z okolic Brzozowej w stronę dworca w Batorym to jak spacer po slumsach. Bloki, które są
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: niestety, ale np. mnie w Katowicach śmieszy to że z super nowoczesnego centrum idziesz pare kroków i wychodzisz na brud,smród i ubóstwo xd nigdzie nie ma dobrze, na Śląsku i nigdy nie będzie. Na grupie załeżą też ludzie bronią tych śmierdzących familoków itd.
  • Odpowiedz