Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #motoryzacja #alfaromeo #giulia ma Giulie w dieslu?
Bardzo mało tego na rynku jest, spodobało mi się to auto gdy nim troszkę pojeździłem, ale do dyspozycji miałem wersję benzynową. Przy moich przebiegach rocznych 30kkm+ spalanie i zasięg na jednym zbiorniku jest nie do zaakceptowania.
Ps tylko nie czarujcie że pali 8-10l wersja benzynowa, bo zrobiłem nią 3kkm i nie udało mi się takie spalanie.
  • 11
@odPrzegrywadoPrzegrywa: podobno ta 200 konna sie miesci w 10l. Mi sie najnizej udalo w mieacie 8.8l ale sam siebie testowałem i realnie w mieszanym wychodzi 11.5l a z ciężka nogą 20.
Mialem testowe stelvio 210 kucy w ropie, zrobiłem nim okolo 350km z delikatnym deptaniem komp polazywal niespełna 9l
@odPrzegrywadoPrzegrywa: w dieslu stelvio przy 180-190km/h trasa Norymberga - Drezno 8.75 przypuszczam ze do 150km/h da rade 6l ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jak jesteś ze śląska u Kierata maja testówke diesel z możluwoscia wypożyczenia na weekend za kaucja.
@Tonari_Totoro: ale wersja benzynowa, czyli 2.0?
Generalnie ten silnik jest dość udany, G30 z nim jeździ przyjemnie, spalanie jeszcze akceptowalne bo to dość ciężkie auto.
Zaskoczyło mnie 340i bo jedzie wyśmienicie, a robi podobne spalanie jak 330i.
Ale i tak generalnie jestem fanem 3l diesel. Moc i duży zasięg na zbiorniku ;)