Wpis z mikrobloga

Rzeczpospolita Obojga Narodów i jej dzieje od zawsze budzą emocje. Dziś zastanawiamy się nad tym, dlaczego doszło do jej upadku, próbujemy dopatrzeć się czynników, które do tego doprowadziły. Często wymieniamy panowanie danego władcy jako początek końca, niejednokrotnie uwidoczniając nasze sympatie i antypatie. Różnego rodzaju fora, grupy czy dyskusje podkręcają nieraz żywą wymianę zdań. Jednak to nie dzieje naszego kraju będziemy rozpatrywać, lecz innego państwa, położonego na północy. I nie, nie będzie to znana nam Szwecja, lecz królestwo, które o mały włos nie podzieliło losów Rzeczpospolitej. Tym krajem jest Dania – trochę zapomniany, ale ważny gracz na mapie Europy.

Link do znaleziska - Dania - państwo, które nie poszło śladami Polski i nie zniknęło z map świata

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #dania #europa
sropo - Rzeczpospolita Obojga Narodów i jej dzieje od zawsze budzą emocje. Dziś zasta...

źródło: comment_1657188853xJBAA0ipvwQlAgxebaVnd8.jpg

Pobierz
  • 38