Wpis z mikrobloga

Minął 13 (z 69) dzień wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 6 osób.
74 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
79 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
Póki co nie ma osób (według policyjnych statystyk), które zmarłyby w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły.


W poprzednich latach statystyki po 12 dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
87 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
88 zabitych w wypadkach od początku wakacji

Dwa lata temu:
0 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
79 wypadków śmiertelnych od początku wakacji
83 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto ze wczoraj:
250 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
4667 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

59 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
957 wypadków drogowych od początku wakacji

64 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
112 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
52 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

#smiertelnewypadki
absoladoo - Minął 13 (z 69) dzień wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 w...

źródło: comment_1657188374e6JiQKRY69koHnUZ6ocORJ.gif

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@skalar_neonka: w lubuskim największa uwagę trzeba zachować w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, panuje tam jakas dziwna aura, szczególnie na trasie S3. Ewentualnie jest tam dużo warsztatów i ludzie po prostu testują samochody po naprawie. Najpierw przyspieszanko ile fabryka dała, test układu kierowniczego i wjazd przed maskę wyprzedzanego samochodu a na koniec test hamulców, tak żeby stratować przy okazji refleks wyprzedzonego. W sumie dzięki okologorzowskim kierowcom, zakupiłem kamerkę do auta.
  • Odpowiedz
@Jankooo: No widzisz. Ja zrobiłem 120 tys km przez 12 lat, z tego połowę przez ostatnie 6 lat. Czyli mało. Głównie jazda po swoim mieście, czasem jakaś trasa. Dostałem w życiu dwa mandaty. Mimo to w ciągu 6 lat miałem dwa wypadki, oba niezawinione przeze mnie. Oba spowodowane przez kierowców SUVow tych od "mój SUV ma zajebiste hamulce". Jazda po polskich drogach stresuje mnie tak że boję się nawet jechać
  • Odpowiedz
@44gts: @lucky_luck_: To jest wyjątkowa sytuacja że jeszcze nikt w lubuskim nie zginął. Tam są najwyższe stawki OC obok dolnośląskiego i najwięcej wypadków obok dolnośląskiego w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. W Polsce są trzy województwa po których strach jeździć samochodem. To lubuskie (głównie S3) oraz dolnośląskie i małopolskie (A4). Najgorsze według mnie odcinki to Bochnia-Krakow i Legnica-Wroclaw.
  • Odpowiedz
Było coś z a2? Kilka dni temu jechała Łódź - Warszawa i widziałem, że konkretnie się tam jakiś tir rozwalił.


@Jrv20: Nie było ostatnio śmiertelnego wypadku na A2. Ogólnie od początku wakacji był jeden w Wielkopolsce.
  • Odpowiedz
@EditorKT: w tamtym roku obserwowalem ta mapke i lubuskie tez bylo jako jednym z ostatnich wojewodztw na ktorych pojawil sie pierwszy wypadek, co do OC nie wiem, troche nie rozumiem dlaczego najdrozsze ale ok
  • Odpowiedz
@absoladoo wczoraj o 23 był makabryczny wypadek na drodze z Brzeska do Nowego Sącza w miejscowości Uszew. Głowa potrąconego pieszego została oderwana od ciała... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem dlaczego nie zostało to ujęte w statystykach.
  • Odpowiedz