Wpis z mikrobloga

Dobra wykopowi inwestorzy, ankieta przed jutrzejszym podniesieniem stópek. Bierzecie wakacje kredytowe, nawet jeśli banki będą straszyć konsekwencjami i narażacie się na potencjalne problemy przy braniu pralki na raty? #kredythipoteczny #nieruchomosci #nbp #rpp #wakacjekredytowe

Skorzystasz z wakacji kredytowych?

  • Skorzystam, nadpłacę kredyt 50.0% (133)
  • Skorzystam, odłożę pieniądze 6.4% (17)
  • Skorzystam, wydam na głupoty 6.8% (18)
  • Nie skorzystam 7.1% (19)
  • Nie mam kredytu 29.7% (79)

Oddanych głosów: 266

  • 13
@marcpol: Póki co pojawiają się tylko artykuły o jakichś czarnych listach, według mnie to niepotrzebne sianie paniki. BIK również potwierdza, że nie będzie to miało wpływu na scoring. Jeśli jakikolwiek bank nie będzie chciał udzielić kredytu to z pewnością znajdzie się inny, który z chęcią przygarnie pieniążki. Przecież oni z kredytów żyją, a wakacje weźmie wiele osób. Piszę hipotetycznie, bo mogą się pojawiać takie "przecieki", w końcu dla banków to ogromne
@Ithilnaur: Jeszcze nie wiadomo, podobno będą gotowe wnioski w aplikacjach. Jeszcze ustawa nie weszła w życie, podobno mają być dostępne od sierpnia. Jednak wszystko może się wydarzyć, chociaż ich wejście jest niemalże pewne (oby, bo wielu znajomych ma już poważne problemy ze spłatą kredytów, a jedyną alternatywą jest mieszkanie pod mostem)
@marcpol: Póki co pojawiają się tylko artykuły o jakichś czarnych listach, według mnie to niepotrzebne sianie paniki. BIK również potwierdza, że nie będzie to miało wpływu na scoring. Jeśli jakikolwiek bank nie będzie chciał udzielić kredytu to z pewnością znajdzie się inny, który z chęcią przygarnie pieniążki. Przecież oni z kredytów żyją, a wakacje weźmie wiele osób. Piszę hipotetycznie, bo mogą się pojawiać takie "przecieki", w końcu dla banków to ogromne