Wpis z mikrobloga

Ma ktoś zegarek do #bieganie Garmin Forerunner 245? Jak się sprawuje, polecacie?

Ewentualnie co innego polecacie w cenie do 1000 zł do biegania po górach. Podstawa to bateria która za 2-3 lata nadal wytrzyma 7-8 godzin, dobry GPS i nawigacja po trasie (wgranie trasy biegu)
  • 10
@pangolin mam go blisko rok, to mój pierwszy taki zegarek. Osobiście nie mam większych uwag i mogę go szczerze polecić, używam go do biegania, pływania, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach. Ostatnio nie ma ze mną lekko bo robię po 2 różne treningi dziennie, a na dodatek robiłem z nim w ten weekend trudniejszy bieg przełajowy i miałem obawy czy go brać ale po biegu nie ma na nim nawet najmniejszej ryski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pangolin: ja mam i dla mnie najwieksza wada to bateria. Bardzo dobrze widoczny w słońcu. Pomiary też spoko. Z opcji wgrania trasy jeszcze nie korzystałem. Zaleta jak nie ma jakieś aktywności to wystarczy ja dograć z sklepu. (Np. wędrówka)
@pangolin: posiadam 245 wersje music (ale nie slucham muzyki podczas biegania). Zadowolony jestem bardzo z tego zegarka (przesiadlem sie z forerunner 45). Bateria trzyma calkiem spoko, srednio laduje go raz na tydzien. Mozna wrzucic swoj plik z trasa do zegarka i pozniej podazac po sladzie (ten model nie pokazuje mapy). Nie ma w nim tez barometru (co moze byc przydatne jak zamierzasz biegac po gorach), 245 wylicza dlugosc i wysokosc na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pangolin: wcześniej mialem amazfita tam bateria ok 2tyg mi trzymała tu srednio co 3 dni muszę ladowac. Zegarek mam pol roku. Najdłuższy czas na gps jak zrobilem to ponad 4h (podczas 1aktynosci) ale nie pamiętam ile zeszlo baterii. Ogolnie srednio min godzinę dziennie uzywam na gps, przeważnie jest to ok 2h. Przy godzinnym spacerze ok 10% potrafi zejść.
@seta1991: to raczej nie jest normalne, chyba ze masz ustawianie mierzenia tetna poza treningiem co sekunde. O ile w garminach da sie to ustawic.

6h treningu (2h x 3dni) plus na rece caly czas jako actvity tracker, to zdecydowanie za krotki czas dzialania. No chyba ze nawrzucales do niego jakiegos softu, tarcz itp.
@PurpleHaze: rozmawiałem z znajomymi którzy mają ten zegarek i wychodzi na to że to normalne. Częstotliwości pomiaru tętna nie da się przestawić. Tarcze i soft odpada (soft to tylko do wędrówek, wyzwania trzeba wbijac ;). Podobnież powiadomienia bardzo obciążają baterie. A ich kilkadziesiąt dziennie dostaje.
Podobnież powiadomienia bardzo obciążają baterie.

@seta1991: Możliwe, bo zegarek musi być cały czas połączony z telefonem przez bluetooth aby otrzymywać powiadomienia w chwili wyświetlenia na telefonie