Wpis z mikrobloga

Mało kto zdaje sobie sprawę, że harmonogram posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej jest planowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dla przykładu najbliższe posiedzenie odbędzie się 7 lipca, w Światowy Dzień Czekolady, której to głównym składnikiem jest kakao - pieszczotliwe określenie części ciała w którą zostaną wyruchani wszyscy kredytobiorcy.

#nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
@witam12: nie wszyscy. ktos kto z glowa wzial na stalej chociazby na poczatku tego roku, ma dodatkowo deprecjacje kredytu dzieki inflacji i zarabia w IT, stomatologii, medycynie czy weterynarii ten moze spac spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). po 5 latach splaci reszte kredytu z kilku h w projekcie/zabiegow. reszta niech zacisnie zeby i bedzie optymistami.
  • Odpowiedz
  • 3
@ProofOfConcept

@witam12: nie wszyscy. ktos kto z glowa wzial na stalej chociazby na poczatku tego roku, ma dodatkowo deprecjacje kredytu dzieki inflacji i zarabia w IT, stomatologii, medycynie czy weterynarii ten moze spac spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). po 5 latach splaci reszte kredytu z kilku h w projekcie/zabiegow. reszta niech zacisnie zeby i bedzie optymistami.


Żeby jeszcze tak banki chciały zmieniać na te stałe oprocentowanie. Poczytaj
  • Odpowiedz
@Winsomeboy: Tracą przede wszystkim na tym, że cykl podwyżek stóp zaczął się ze znacznym opóźnieniem, a obecnie realne stopy procentowe są nadal ujemne. Podwyżki stóp nie były gwałtowne, a kredytobiorcy mieli stosunkowo dużo czasu aby przejść na oprocentowanie stałe (jeszcze przed zmianami KNF), sam to zresztą radziłem znajomym. Przy obecnej inflacji i stałej stopie oprocentowania i realnie ujemnych stopach procentowych kredytobiorcy dostają dewaluację swojego długu.

Oszczędzający od lat tylko tracą. Jak
  • Odpowiedz
@witam12: każdy kto wziął kredyt powinien być ruchany do momentu aż się powiesi albo sprzeda to co kupił i odda bankowi i może ceny spadna. Nie szkoda ci spoleczenstwa okradanego ogromną inflacja, ale szkoda dziadów co brali kredyty pod korek przy zerowych stopach, mimo że realnie na kredyt nigdy nie było ich stać? I się śmieją że mieszkanie przez inflację rośnie szybciej niż kredyt?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
każdy kto wziął kredyt powinien być ruchany do momentu aż się powiesi albo sprzeda to co kupił i odda bankowi i może ceny spadna. Nie szkoda ci spoleczenstwa okradanego ogromną inflacja, ale szkoda dziadów co brali kredyty pod korek przy zerowych stopach, mimo że realnie na kredyt nigdy nie było ich stać? I się śmieją że mieszkanie przez inflację rośnie szybciej niż kredyt?

@ElonUfamTobie:

Aleś się zesrał. XD

Wy wszędzie widzicie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: ty chyba nie pamiętasz narodowego pompowania balonika na rynku nieruchomości

Lodówkę otwierałem w nocy i mnie analitycy z niej przekonywali do kredytu na własny prestiżowy apartament XD

Teraz możesz tylko obserwować co się dzieje, gdy masy biorą kredyty (na które ich nie stać) na mieszkania, których brakuje. Ekonomistą nie jestem, ale popkorn już dawno czekał w garze na odpalenie palnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: oczywiście to dużo szerszy temat niż tylko kredytobiorcy we "własnym" M. Wszyscy poczujemy to na własnej skórze.

I możesz się oburzać, że mnie to bawi - ale ja płakać z powodu czegoś, na co nie mam wpływu - nie zamierzam XD
  • Odpowiedz
nie wszyscy. ktos kto z glowa wzial na stalej chociazby na poczatku tego roku, ma dodatkowo deprecjacje kredytu dzieki inflacji i zarabia w IT, stomatologii, medycynie czy weterynarii ten moze spac spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). po 5 latach splaci reszte kredytu z kilku h w projekcie/zabiegow. reszta niech zacisnie zeby i bedzie optymistami.


@ProofOfConcept: Wiesz, brzmi jak super życie, ale w rzeczywistości co z tego, że
  • Odpowiedz