Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: Chodzi Ci o te 1600 kilo które wygląda jak pokraka a prześwit ma mniejszy niż mój 25 letni mondziak? XD Nie mówię że to nie zwiększa spalania, ale ten wynik nie jest niczym super, wystarczy byle stara bmk'a z 3 litrowym dieslem w trasie, która będzie miała nawet podobną wagę i spali tyle samo albo jeszcze mniej.
  • Odpowiedz
@aarahon: Nie bardzo, mam octavię 4 1.5 tsi liftback i przy 120km/k pali sporo mniej. Jak nie jadę pod wiatr to średnio 4.6-5l we dwie osoby + spory pies i 3/4 bagażnika. Ostatnio robiłem podobną trasę jak OP tylko ze zanim udało mi się wyjechać z Wrocławia jechałem 5 przez miasto w korku wiec trochę podbiłem spalanie. Później tempomat na 140 ofc. Nie zmienia to faktu ze taka hybryda w mieście
dac14 - @aarahon: Nie bardzo, mam octavię 4 1.5 tsi liftback i przy 120km/k pali spor...

źródło: comment_1657113756IGqS1xrYETvn9IIvDV6tIJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@aarahon: nie jestem pewien, ale przy takiej średniej prędkości moja Octavia mi chyba trochę mniej raportuje. Ale ogólnie przyznaje rację. Miałem okazję porównać ostatnio 2 różne hybrydy z Toyoty (Corolla i C-HR) i te wyniki spalania nie powalały. Wydawało mi się czasami, że po mieście te hybrydy brały więcej niż mój 1.4 z włączonym start/stop. Jeździłem tak samo, nie śpieszy mi się zazwyczaj.
  • Odpowiedz
@Ataxia: jakbyś się przejmował spalaniem to byś kupił niski samochód który na takiej trasie zrobi 5L/100km.
Zrób 140km/h wg GPS na tempomacie i zrestartuj licznik na autostradzie i odczytaj przy zjeździe to zrozumiesz dlaczego nikt nie poleca takiego auta na prawdziwe trasy

I proszę mi tu ludzi w błąd nie wprowadzać bo to nie jest mało jak na taką prędkość
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
jakbyś się przejmował spalaniem to byś kupił niski samochód który na takiej trasie zrobi 5L/100km.

Zrób 140km/h wg GPS na tempomacie i zrestartuj licznik na autostradzie i odczytaj przy zjeździe to zrozumiesz dlaczego nikt nie poleca takiego auta na prawdziwe trasy

I proszę mi tu ludzi w błąd nie wprowadzać bo to nie jest mało jak na taką prędkość

@dzem_z_rzodkiewki a kto poleca na trasy? Xd wykopki nie zawodzą xd albo czarne
  • Odpowiedz
@Ataxia: zamiata diesla? Xd 190 konne g21 przy takich predkosciach wcina 4,7-4,9, w miescie do 5,5. Nie osmieszajcie sie z tymi hybrydami. A jak mam ciezsza noge i lece a4 180 na tempomacie to 8-8,2. Pokaz ile wtedy spali ta twoja hybryda xddd
  • Odpowiedz
@Ataxia: z tym że ten kaszlak w dieslu spala dwa razy tyle w momencie kiedy nie robisz żadnego 'dystansu' Jak przeliczysz proporcje to hybryda popisuje się kiedy używasz auta wtedy kiedy powinieneś jechać mpk lub rowerem bo samochody stoją

A to spalanie co wkleiłeś jest po prostu słabe, wszystko pali mniej przy takiej jeździe, dawno nie jechałeś nową turbobenzyną
  • Odpowiedz
@Ataxia: Nie chce nic mówić, ale stary diesel też przy średniej 89km/h weźmie 5.0l oleju napędowego. Auto w cenie dwóch rat za taką toyotę jest tańsze w jeździe i bardziej ekologiczne. o surowcach do produkcji nie wspominając.
  • Odpowiedz