Wpis z mikrobloga

#pytanie #nfz
Niech mi ktoś wyjaśni, bo nie umiem w naszą służbę zdrowia. Poszłam do lekarza prywatnie, bo kolejka na NFZ była zbyt długa. Lekarz dał mi skierowanie na badanie. Badanie prywatnie jest absurdalnie drogie, ale czytam, że w teorii można je robić też na NFZ, ale w informacji mi powiedzieli, że skierowanie na nie może być wystawione tylko przez lekarza z systemu NFZ. Czy to naprawdę tak choro działa? Badanie jest krytyczne i musze je zrobić jak najszybciej, nie mogę czekać dwa miesiące by się dostać jeszcze raz do lekarza tej samej specjalności. Lekarz rodzinny powiedział, ze nie wystawi mi skierowania nawet na podstawie badań i skierowania innego lekarza, bo nie jest z tej specjalizacji.
Da się to jakoś obejść, czy idąc do prywatnego lekarza po prostu wypadam z systemu?
  • 5
@WOparachAbsurdu: mi dentysta bez kontraktu z NFZ nie mógł wystawić L4 bym odpoczął po usuwaniu ósemek.
Nie zdziwiłym się, gdyby ci przed tobą w kolejce NFZ również mieli dopisek "pilne" albo "krytyczne".
Jak tu nie kochać naszego kochanego kraju i jego #!$%@? służby zdrowia :D Pewnie zaraz pojawi się tutaj któryś z obrońców, że "czego oczekujesz za marne 1500 zł składki zdrowotnej" XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AbyssWatcher2137: Wystawianie zwolnień lekarskich nie ma nic wspólnego z NFZ. Jeśli tylko dany lekarz chce, to wnioskuje do ZUS i dostaje uprawnienie do wystawiania zwolnien z automatu. A że wielu lekarzy pracujących tylko poza system nie chce, to zupełnie nie dziwi, bo po co się wystawiać na dodatkowe potencjalne kontrole z ZUS?