Wpis z mikrobloga

Przypominajka ze gdybysmy mieli w Polsce euro, to mielibysmy podobna (moze nawet delikatnie mniejsza) inflacje jak teraz, ale przy zerowych stopkach (ʘʘ)

Ale pamietajcie ze jak ktos tylko zaproponuje dolaczenie do grupy euro to jest doslownie zdrajca narodu, bo jak to polski bank narodowy oddac w europejskie rece!!!

Ja jako madry czlowiek bylbym za oddaniem wszelkich instytucji w europejskie rece, lacznie z sejmem, senatem i stanowskiem prezydenta.
#gielda
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiktorekS: wystarczyło by zrewidować rynek finansowy w PL i zaproponować poważne kredyty o stałej stopie. Oczywiście dla nowych kredytobiorców.
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztan: o tym nie trzeba przypominac, bo kazdy juz to wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)!!!
@dictionaryman: polski dolar z kaczynskim na stodolarowce ( ʖ̯)
@rskk: myslisz ze to takie proste ze wystarczyloby?
Wiadomo ze gdyby ludzie w Polsce byli kompetentni do rzadzenia, to kepiej byloby miec polski rzad. Ale cala historia tego kraju/narodu pokauzje ze nie
  • Odpowiedz
@card_man: niech o to sie martwia silne gospodarki europejskie. Dla nas najlepiej jakbysmy byli pieskiem multimiliardera. Nigdy sami nie bedziemy zyli jak nasz pan, ale za to bedziemy zyli lepiej niz zdecydowana wiekszosc ludzi na ziemi.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: jesteś ignorantem ekonomicznym albo 15-latkiem. Pamiętam Cię z dyskusji nt kursu dolara, gdzie pisałem już 1 miesiac temu do czego dążymy to się kłóciłeś, że nie mam racji.

Otóż wyobraź sobie, że taka Litwa i Estonia też mają euro i to jest powodem dla którego mają najwyższą inflację w całej EU. Problemem w Polsce nie jest brak euro, a najgłupsze rządy od upadku komunizmu. Spójrz na kurs korony czeskiej
  • Odpowiedz
@WiktorekS: no niestety sie z toba zgodze, gowno mie rzad, gowno nie prezydent.korupcja, kolesiostwo(oczywiscie to rozumiem bo wszyscy jestesmy ludzmi ale wszystko ma swoje granice). Jestesmy na rowni pochylej i juz lepiej chyba nie bedzie. Mialo byc lepiej jak stare dziady zdechna ale mlodzi 500+ nie sa lepsi. Tylko edukacja moze uratowac ten kraj
  • Odpowiedz
@czohracz: no o rym pisze dzbanie? W najgorszym przypadku mielibysmy inflacje na poziomie Estonii (w co watpie bo jestesmy jednak silniejsza gospodarka), ale przy zerowych stopach?

Teraz masz niemal taka sama inflacje ale przy wysokich stopach, ktore powoli wykrwawiaja gospodarke?

Nie trzeba byc geniuszem zeby to zrozumiec, ale dzbanowi moze byc ciezko.
  • Odpowiedz
@Zbieracz_kapiszonuf: ale to nie tylko w polityce tak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przeciez na kazdym szczeblu w kazdym zawodzie nie patrzy sie na kwalifikacje ludzi, tylko bierze sie ludzi z polecenia. Z czyms takim nie spotkalem sie w UK czy Niemczech.

W UK jak kogos polecalem, to dostawalem info zeby gosc zglosil sie tak i tak, i taka osoba przechodzila po prostu zwykla rekrutacje, jak sie
  • Odpowiedz
@WiktorekS: piszesz, o tym że lepiej mieć niższe stopy i wyższą inflację niż mamy obecnie (na progu recesji/stagflacji). Zaskoczę Cię, ale to nie ja tutaj jestem dzbanem.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: bo nie masz pojęcia o podstawach ekonomii a wypowiadasz się jak ekspert. To tak jakbyś na forum medycznym napisał, że na oparzenia palca najlepiej wsadzić go do ciepłej wody.
Euro nie jest rozwiązaniem na inflację, a jego brak na pewno nie jest przyczyną spadku kursu złotówki. To, że mamy złych rząd i ułomnych gospodarczo polityków to wiadomo, ale źle łączysz kropki pisząc głosem eksperta, że rozwiązaniem byłoby przyjęcie euro,
  • Odpowiedz
@WiktorekS: oddac tym p-----m typu spurek wladze? aby bylo dobrze potrzeba nam dobrego i uczciwego rzadu. Cala europa to zaczyna sie robic wielkim lewackim gównem jak tak dalej pójdzie
  • Odpowiedz
jesteś ignorantem ekonomicznym albo 15-latkiem. Pamiętam Cię z dyskusji nt kursu dolara, gdzie pisałem już 1 miesiac temu do czego dążymy to się kłóciłeś, że nie mam racji.


@czohracz: Wiktorek jest geniuszem ekonomicznym, który przez długi czas twierdził, że stopy procentowe nie mają korelacji z cenami akcji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@czohracz: najpierw sie naucz czytac.

Ostatni raz ci odpisuje bo nie zaslugujesz na moja atencje.

Po pierwsze nie wypowiadam sie jako ekspert. Wiekszosc mojego kątentu to heheszki. Czasami staram sie napisac yez cos madrego, ale w formie takiej ze trzeba bys uposledzonym zeby brac to za slowa
  • Odpowiedz