Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady specjalisty w sprawie kredytu na mieszkanie i wpisu do księgi wieczystej, będzie tam też kwestia podatków, być może darowizny. Do kogo mogę pójść? Notariusz (oni chyba nie udzielają porad)? Radca prawny - ale w czym ma się specjalizować? Podatki, kredyty, nieruchomości?

#kredythipoteczny #nieruchomosci #prawo #podatki

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sasiadki: Wszystko wyjaśni ci notariusz przy umowie sprzedaży mieszkania bądź umowie deweloperskiej (w sensie wpisy do KW, kwestie podatków). Tylko pamiętaj, że to jest w ramach dokonywanej czynności notarialnej, nie możesz sobie wejść od tak i poprosić o poradę.

A tak to dowolny adwokat/radca cywilista ci to najpewniej wyjaśni, a podatkowo to wchodzi w grę tutaj albo PCC albo podatek od spadów i darowizn - nie są to skomplikowane podatki,
  • Odpowiedz
@marcpol:

Notariusze udzielają porad.

Nie, notariusze nie udzielają porad (z wyjątkiem kwestii technicznych związanych ze świadczonymi przez siebie usługami).
  • Odpowiedz
związanych z czynnościami które wykonują albo chciałbyś u nich wykonać

Nie, notariusze nie udzielają porad (z wyjątkiem kwestii technicznych związanych ze świadczonymi przez siebie usługami).


@Dutch: @lublinmk: O takie też porady pyta autor wpisu.
  • Odpowiedz
@marcpol: @Dutch: @lublinmk: Chodzi mi jednak bardziej o osobę, do której mogę pójść, przedstawić sytuację i się poradzić, co zrobić. Chyba radca prawny będzie tutaj lepszym wyborem. Notariusz wytłumaczy co i jak, ale już przy podjęciu u niego czynności, ja na razie nie mam pewności co do tego, jakie te czynności powinny być (być może jakieś akty notarialne poza wpisem do księgi będą potrzebne)
  • Odpowiedz
ale już przy podjęciu u niego czynności,


@sasiadki: To nieprawda. Notariusz udzieli informacji i wszelkich niezbędnych wyjaśnień przed podjęciem czynności, bez względu na to czy do nich dojdzie.

jakie te czynności powinny
  • Odpowiedz