Wpis z mikrobloga

Kopię sobie #dogecoin na domowym sprzęcie razem ok. 20 kH/s i wypłaty z bloków wahają się w okolicach 1-10...a tu nagle z bloku http://bit.ly/doge22872 dostałem 171 DOGE. Kto mię wytłumaczy skąd się te wahania biorą i co w tym bloku specjalnego? Paczam i paczam a nie widzem, jakem #janusz. Aż się przy takich blokach żałuje, że sprzęt taki niewydajny, kilohaszów tak niewiele.
  • 13
@Mustafek: No tak, tylko na logikę biorąc powinienem wtedy dostać mniej więcej dwa razy więcej, a nie czterdzieści razy więcej :D. Anyways, pytam tylko bom zielony i ciekawy.
@codesign: No bo te moje 20 kHash/s to zlepek 1) GPU 8600GT @ 725MHz, 2) CPU E2160 @ 3,06GHz, 3) CPU lapka z jakimś P4, 4) CPU stacjonarnego z P4 2,4GHz i 5) netbooka z Atomem. Umówimy się, że jak na taką ilość sprzętu nie jest to jakaś szczytowa wydajność, która ze mnie zrobi DOGE-milionera :).
@codesign: @PadmaN: No niestety taki sprzęt strasznie szybko starzeje, w miarę jak technologia idzie do przodu. Niedawno pozbyłem się komputera sprzed parunastu lat, na którym jak odpalić #arkanoid (DOS), to w trybie B/W jeszcze dało radę, ale przy 16 kolorach to już cięło niemiłosiernie :). Chociaż #koprocesor miał niczego sobie...:P