Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Polecacie jakieś środek na kleszcze? Oczywisice mam i używam mugge. Niby kumpel wczoraj też używał a kleszcz na brzuchu xd polecacie może coś doimoregnacji ubrań? Myślałem nad takim czymś od brosa plus jakiś w atomizerze. Zazwyczaj biegam po lesie w długich rękawach więc myślę że impregnacja odzieży by dużo dała.
#pytanie #kleszcze #medycyna #survival #bushcraft
  • 9
@Sl_w_k_1 no ale chyba impregnaty coś dają xd staram się oglądam bo szybkie usunięcie znaczącą zmniejsza szanse. Ale jak impregnaty są skuteczne to dlaczego nie. W tym roku po jednym tylko wyjsciu miałem dwa kleszcze xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: słodka krew. Mój syn miał kiedyś po wawelcup trzy.
Trenerzy mówili też żeby się umyć.

A z drugiej strony jak biegasz po lesie i zaimpregnujesz to się ugotujesz.
@Simfecstio: Bros czerwony na skórę, Bros w moro na ciuchy, sprawdzone srodki przez kilka lat głównie przeciw komarom ale kleszczy nigdy po ich użyciu nie miałem
@Simfecstio: wg mnie tylko, dostępne chyba wszędzie, od ogrodniczych przez Kauflanda do poczty polskiej.
Zawsze pryskalem ręce do łokci, nogi do kolan, plus trochę na dłonie i po uszach i szyj no i po cosci ubrań komary odbijały się z 15 cm ode mnie jak od ściany, no i długo trzymają, nawet te najsłabsze niebieskie brosy działy kilka godzin zanim jakiś komar się zdecydowal usiąść. A co do kleszczy po takim