Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: integracja europejska, odpolitycznienie sądownictwa, wzmocnienie kompetencji samorządów, odwrócenie wypychania wydatków państwowych poza kontrolę parlamentu, nadanie praw obywatelskich grupom wykluczonym, wsparcie inwestycji mieszkaniowych na poziomie samorządów, zaprzestanie indoktrynacji w szkołach, przywrócenie odpowiedzialnej polityki pieniężnej. To tak z pamięci.

Oczywiście jak się pisowską propagandę to wszystko wpada w szufladkę "antypis" i wychodzą brednie, że opozycja nie ma żadnego programu pozytywnego poza hejtowanie Pana Jarosława.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:

I dzięki reformom SLD i nie psuciu ich przez PO Polska powoli dryfowała w kierunku zachodu i bogaciła się. Faktycznie a nie tylko na papierze dzięki rozdawnictwu.
Na wykresie widać, że tendencja jest spadkowa i wystarczyło poczekać kilka lat, żeby osiągnąć ten poziom, który sztucznie i przedwcześnie wywołał PiS. Ale to przedwcześnie jest na kredyt i sama jeszcze za nie zapłacisz.
  • Odpowiedz
I dzięki reformom SLD


@Jin: Ładnie to podsumowałeś. Dzięki SLD. Dlatego w najbliższych wyborach zagłosuj na Lewicę, czyli na partię z programem a nie na bezideowych libków, którzy już mieli szansę się wykazać i im nie wyszło.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:

Jeśli masz po temu lepsze podstawy niż kto miał ładniejszy garnitur na debacie to jak najbardziej, głosuj zgodnie z przekonaniami.
  • Odpowiedz
@Jin: Pamiętam. Ubóstwo skrajne na poziomie 7.4 i stopa bezrobocia wynosząca kilkanaście procent.


@Phyrexia: Z taką umiejętnością interpretacji co się działo i skąd te cyfry, do których się odnosisz to możesz równie dobrze głosować na PiS "bo bombelkom dali"
  • Odpowiedz
Dlatego w najbliższych wyborach zagłosuj na Lewicę


@Phyrexia: Nie mam nic przeciwko, nawet zachęcam. Też kiedyś głosowałem. Ale potem komentariat w mojej banieczce, dla którego PiS-PO-jedno-zło-ale-PO-bardziej, tak mi obrzydził swoją aktywnością tą formację polityczną, że już nie.

Nie to, że PO po swojej stronie nie ma puditerki, która obraża. Z tym, że na lewicy to jest absolutne nienawistne jechanie po soclibkowym elektoracie, o który toczy się rywalizacja między PO i
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek krzyczę **** z całej epy, ale nie kupuje tekstów typu, "skończy się PiS to skończy się drożyzna", bez podania rozwiązań ekonomicznych? Jak to ma się skończyć? Według ekonomii trzeba zgarnąć pieniądz z rynku: zwiększonymi podatkami, zwiększonymi stopami procentowymi, ograniczeniem transferów socjalnych, konkurencyjnymi obligacjami. Premier Tusk niestety nie powiedział co będzie robił.
  • Odpowiedz
@MvPancer: Ależ jestem podobnego zdania. Trzeba będzie zastosować bardzo bolesne środki, aby zbić inflację. PiS nie ma zamiaru nic z tego robić, przed wyborami dowali jesteś jakiś impuls inflacyjny typu 700+ i 15. emerytura.

Tym się różnią populiści od odpowiedzialnych polityków.
  • Odpowiedz
  • 1
@czeskiNetoperek Przecież Ty chyba nie wiesz co mówisz xdd
Rudy rządził 8 lat i każdy widział jak to wyglądało. Panu już dziękujemy. Że też ludzie są dalej tacy naiwni to serio nie mam pytań. No, ale jak się było dzieckiem za poprzednich rządów to można nie pamiętać jaka bieda była w Polsce i jak nędznie tu się żyło.
  • Odpowiedz