Wpis z mikrobloga

W ogóle jak to jest z tymi duchami i tablicami Ouija. Czy to naprawdę ma rację bytu - w sensie to w jakimś sensie metafizycznym może działać? I w ogóle jak to możliwe, że po takich sesjach ludzie odczuwają jakieś inne uczucia, niepokoje albo co gorsza mają jakieś ślady po pazurach na plecach, albo im krew z nosa cieknie. Wiadomo na takich filmikach nie jest ukazane całość pomieszczenia, w którym znajdują się takie osoby, bo można byłoby wytłumaczyć tym, że ślady na plecach po pazurach mógł zrobić ktoś z poza kadru, a cieknąca krew może być spowodowana temperaturą. Albo jak to jest, że w pewnym momencie po złamaniu tych "zasad" nagle ten skaner, kamień, nawigator czy co to jest automatycznie przewraca się. A no właśnie jak ogólnie działa ten cały nawigator. Jak to jest spowodowane, że on się porusza, nie będąc sterowanym przez człowieka (chyba, że to ludzie robią, no to okej).

I ten jeszcze taka rozkmina, bo mówi się, że niby zwierzęta i dzieci widzą więcej. Też ktoś to może wytłumaczyć. W sensie dziecko, które patrzy w konkretny punkt, np. w pokoju i czegoś od razu się boi automatycznie, a na nagraniu, można zauważyć jakieś dziwne czarne ślady, jakby od obecności kogoś/czegoś lub od złej jakości kamery. No bo na logikę, dałoby takie dziecko nauczyć czegoś takiego. Wydaję mi się, że nie.

Oczywiście zapraszam do dyskusji, bo mnie ciekawią szczególnie te 2 akapity, które napisałem, ale można również odwoływać się do swoich doświadczeń czy też wiedzy.

#duchy #paranormalne #paranormalnemirkowyznania #spirytyzm #przegryw
  • 21
@SliMik: Te programy są skryptowane i grają w nich aktorzy. Poczytaj sobie o doświadczeniach członka ekipy jednego z programów o "łowcach duchów," który opowiada o manipulacjach przy montażu, jeśli będziesz w stanie znaleźć sam ten artykuł bo nie pamiętam dokładnie jak nazywał się show. Np. w opuszczonym budynku znaleźli żywego węża i rozmazane fragmenty jego ruchu przedstawili jako emanację ducha. Innym przykładem są przypadkowo wychwycone przez mikrofon głosy ludzi z ekipy
@Phyrexia To zakładam, że jesli próba manipulacji, to zapewne te ślady pazurów i lecąca krew, też w pewien sposób są powiązane to dopytam o 2 mój akapit. Idzie jakoś dziecko nauczyć/zmanipulować do czegoś takiego albo innymi słowy czy dałoby rade coś wrzucić w ten konkretny punkt, aby sie tam ciągle patrzyło, a potem na filmiku usunąc. Pewnie tak, ale tylko po co? O ile w tych czasach zapewne, żeby były jakieś wyświetlenia,
@Phyrexia To jeśli posiadasz i odnosisz sie do 1 akapitu, to też tam wspominałem o tych śladach pazurów czy też lecącej krwi - przez takie coś dany duch sie objawia, czy jak to jest?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SliMik: co do autentyczności filmów to się nie wypowiem. Raczej faki pod publikę.
Ojuja nie wiem, jak i czy działa. Jeśli chodzi o sterowanie, to bym strzelał w "sugerowanie żywym", co mają robić.

Wrzucałem pod tagiem niedawno linki do wątków na Reddit o dzieciakach. O ile kilka postów może być pisane dla atencji, to nie kilka tysięcy z kilku tysięcy kąt :) polecam poczytać, ciekawe jak dla mnie