Wpis z mikrobloga

  • 111
O zbrodni wołyńskiej nie można zapomnieć, trzeba ją potępiać ale Ukraińcom trzeba pomagać, bo każdy zabity na Ukrainie ruski soldat, to o jednego soldata, który może mordować w Polsce, w Mołdawii, na Litwie, w Estoni, na Łotwie i na Białorusi mniej.
  • Odpowiedz
@vismaiorr: moj dziadek z moim ojcem uciekali spod Grodna przed ruskimi, zeby nie skonczyc w Katyniu albo na syberii, takich historii masz bardzo dużo, ale tobie wypada o nich zamopniec. w dupie ze agresor ponownie się sposobi na nas i w zasadzie dąży do powtórki, widze ze pamieć masz dobra, ale wybiorcza.
  • Odpowiedz
nie zapominam i o ruskich i o ukrainach.

@vismaiorr: nie widzialem zebys przypominal o zbrodniach NKWD, sowietów czy ruskich, historia zatacza ewidentne kolo, ale tobie przeszkadzaja ukraincy ktorzy nie postepuja tak samo jak UPA ,natomiast sowieckich zagrywek nie dostrzegasz nawet jak ruskie czolgi wjezdzaja pod sowiecka flaga na urkainę.
  • Odpowiedz
@vismaiorr: obejrzałem i nadal nie wiem kto każe zapomnieć?

Mądrze mówi i też liczę, że państwo Ukraińskie w końcu potępi te mordy i przeprosi, choć jestem pewien, że dla wielu to i tak nie wystarczy, tacy to już ludzie.

Niestety nie bierze on pod uwagę obecnych wydarzeń i tego, że po drugiej stronie tej wojny stoi naród, który dokonał na nas jeszcze więcej zbrodniczych mordów i prześladowań. Zarówno na nas jak
  • Odpowiedz
@vismaiorr: pamietam do dzisiaj jak mialem 15 lat i babcia pierwszy raz opowiadała mi o historii Dziadka, dziadek był stricte z wołynia

w skrócie, pewnego dnia moja Prababka założyła mojemu wtedy 8 letniemu dziadkowi plecak i kazała uciekać przed siebie ile sił w nogach i nie zatrzymywać się pod żadnym pozorem, wg opowieści dziadek biegł cały dzień, całą noc i następny dzień, aż zemdlał gdzieś w drodze, znaleźli go niemcy, i
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: jak widać nie wiesz o czym piszesz, skoro porównujesz te dwie rzeczy. przypomnij mi gdzie mentalnie( wszechobecny banderyzm etc) i ekonomicznie jest teraz ukrainina i Polska ?. mieli zdecydowanie lepszy start od nas, a mimo to wybrali źle rozumiany nacjonalizm.
  • Odpowiedz
@vismaiorr: co wybielać, niczego nie będę wybielać ale tez nie bede zyc przeszloscia i pluc w strone kazdego ukrainca bo mam wiecej niz 80iq i pewne strony polityczne nie beda dyktowac moim pojmowaniem wszechswiata, jako inzynier budowy mam doczynienia z roznymi ludzii w tym wieloma ukraincami i tak ja trafiaja sie zwierzeta ze wschodu ktore jedne do czego sie nadaja too utylizacji to trafia sie wielu wartosciowych ludzi ktorym niejednokrotnie pomagalem
Sweetaccpr0sa - @vismaiorr: co wybielać, niczego nie będę wybielać ale tez nie bede z...
  • Odpowiedz