Wpis z mikrobloga

przypomnij mi gdzie mentalnie( wszechobecny banderyzm etc) i ekonomicznie jest teraz ukrainina i Polska ?. mieli zdecydowanie lepszy start od nas, a mimo to wybrali źle rozumiany nacjonalizm.


@vismaiorr: Co ty bredzisz? Kto miał lepszy start? Kiedy? W momencie rozpadu Związku Radzieckiego i uzyskania niepodległości? Gdzie Ukraina nie miała podstawowych instytucji niezależnego państwa, własnej waluty, banku centralnego, gospodarkę będącą po prostu częścią ZSRR i totalnie z resztą Sojuza zintegrowaną?
I jaki
@Sweet_acc_pr0sa: wyluzuj, gosciu. mój post to po prostu kontra do ciągłej nagonki od czasu rozpoczęcia wojny która powoli męczy i stworzyło z wykopu poletko do politycznych wojen i siania propagandy. ( a jak wiemy ukraina i rosja przyznała sie do swoich trolli)

@JPRW: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kiedys-ukrainska-gospodarka-byla-silniejsza,225,0,2068193.html
https://forsal.pl/artykuly/780100,historyczne-pkb-per-capita-polski-i-ukrainy-1990-2012-wykres-dnia.html
elektrownie atomowe,przemysł, lotnictwo,czarnoziemy nawet bombe atomową mieli :D itd itp
@vismaiorr: co im po tych elektrowniach przemysle lotnictwie i rolnictwie jak panstwo jako takie trzeba bylo stworzyc od nowa a w tym czasie wszystkie postkomunistyczne rekiny rozkradaly wszystko co sie dalo

temat ten sam co w polsce tylko u na ze wzgledu na "gorszy start" bylo mniej do #!$%@? to i oligarchowie nam biedniejsi powyrastali

patrz na wszystko szerzej i z perspektywy czasu a nie na zasadzie "jak ja bym byl
@Sweet_acc_pr0sa: @JPRW: no tak bo my nie mieliśmy problemów przez zsrr. zapomniałem ze u nas nie było komunistów , a później prawdziwej dekomunizacji. szkoda, że w wielu sektorach mieliśmy najbardziej #!$%@? w zsrr bo ruscy wiedzieli, że mamy potencjał. ale to oczywiscie biedni są ukraincy smiechu warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przypomnę tylko, że największe straty materialne i biologiczne odnieśli Polacy w trakcie 2ws.
@vismaiorr: Naprawdę nie rozumiesz, że PKB regionu (republiki związkowej, stanu, województwa) wchodzącego w skład jakiegoś państwa to nie jest z automatu PKB tego regionu, gdy ogłosi niepodległość? Myślisz, że PKB mazowieckiego albo dolnośląskiego byłoby takie samo, gdyby ogłosiły niepodległość i musiały od nowa układać relacje gospodarcze z Polską i tworzyć własne instytucje od szkolnictwa przez armię po rząd?
Ukraina lat 90. to jest permanentny kryzys spowodowany przejściem na gospodarkę rynkową i
@JPRW: idąc twoim myśleniem to po wojnie, nie będzie już tego problemu bo ruscy przejmą ziemie wschodnie. i wszyscy będą happy ¯\_(ツ)_/¯ dobra eot bo tu niezły offtop. a #!$%@? mnie tak na prawdę ten temat.
@vismaiorr: ludziom się w głowie miesza.

To, ze czyiś przodkowie mordowali polaków, nawet w najbardziej krwawy sposób nie oznacza, ze teraz kiedy oni są napadani nie należy im pomagać. Tak już jest, ze niektóre krzywdy nigdy nie zostaną sprawiedliwie potraktowane i rozliczone, nie da się karać dzieci za grzechy rodziców czy dziadków. Niemoralnym jest nie pomaganie Ukrainie.

Szkoda mi takich osób, które kiedyś ucierpiały, ale życie się potoczyło, nie wypowiedzieliśmy wojny
@Sweet_acc_pr0sa: @iAmTS: Ja bym dokładnie to samo powiedziała nawet o ruskich, gdyby byli normalnym narodem dziś i nie wszczynali wojen.

Nie wybaczam, bo nie mam takich uprawnień. Tylko ofiary mogą wybaczyć swoim oprawcom. Winni powinni być ukarani, jak nie na ziemi to w piekle. Ale współcześni Niemcy czy Ukraińcy nie popełniali tych zbrodni. Nasza rolą jest myśleć o dobrym dzisiaj i lepszym jutrze dla przyszłych pokoleń.

A kult Bandery na