Wpis z mikrobloga

@Czachaaa: A co ma do tego Unia? Do zdjęcie z roku 2000, zaledwie, 10 lat po upadku komunizmu więc takie obrazki nie dziwią. Rozwinęliśmy się nie dzięki unii a dzięki pracowitości Polaków a przez PiS znowu się cofamy. Unia pokazała swoją prawdziwą stronę właśnie teraz podczas wojny gdzie nie liczą się ludzie a interesy z kacapami. Unia to przede wszystkim Niemcy i Francja które siedzą w kieszeni ruskich i proekologiczna
  • Odpowiedz
Dlaczego akurat od 1994 policzone?


@ish_waw: W 2014 wykopki (i w sumie wszystkie media) się mocno spuszczały że polska przez 10 lat w unii dokonała skoku cywilizacyjnego, więc porównałem sobie wzrosty z okresem 10 lat przed przystąpieniem do UE i wyszło że przed wstąpieniem do UE tempo wzrostu PKB było minimalnie wyższe.
  • Odpowiedz
@wycz nie przesadzajmy, wejście do UE dużo dało, ale to nie jest tak że Polska poza UE by się nie rozwijała. Taka Serbia mimo wojen i gorszej sytuacji, wygląda znacznie lepiej niż 20 lat temu.
  • Odpowiedz
Nie wiem typy czy w ogóle ogarniacie jak działa gospodarka, ale jak chcecie wiedzieć to średnioroczny wzrost PKB w latach 1994 - 2004 był większy niż 2004 - 2014.


@gundis24: nie wiem czy ty ogarniasz jak działa gospodarka skoro pomijasz całkowicie efekt niskiej bazy
  • Odpowiedz
@Noxter20: Polecam sobie zobaczyć raport UE gdy Polska była krajem kandydującym, jakich dotacji udzielili nam na rozwój chociażby infrastruktury. Jakby nie było środków to pracowitość Polaków byłaby spożytkowana na picie wódy, budowlankę w Szwecji albo szparagi w Niemczech bo nie było by roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pylocz: gdyby rządzili nami ludzie wykształceni, potrafiacy umiec robić interesy to i środki na rozwój by sie znalazły,a tak rządzą nami stare postkomunistyczne pazerne dziady i mamy co mamy.
  • Odpowiedz
nie wiem czy ty ogarniasz jak działa gospodarka skoro pomijasz całkowicie efekt niskiej bazy


@Zaqwsxe: A teraz to niby mamy wysoką bazę? Jesteśmy w 10 najbogatszych państw już?
  • Odpowiedz
Wrocław przed wstąpieniem Polski do Unii. Jak widać na obrazku bród, smród i ubóstwo. Chatki drewniane, drogi totalnie bez asfaltu, no tragedia jakaś. Boże jakie to szczęście że rok później wstąpiliśmy do unii i jak za domknięciem różyczki wszystko się zmieniło na lepsze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Stasiex28 - Wrocław przed wstąpieniem Polski do Unii. Jak widać na obrazku bród, smró...

źródło: comment_1656748738I11dZePXMaqRRhhKNuOfed.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
gdyby rządzili nami ludzie wykształceni, potrafiacy umiec robić interesy to i środki na rozwój by sie znalazły,a tak rządzą nami stare postkomunistyczne pazerne dziady i mamy co mamy


@Noxter20: a gdyby rządzili nami kosmici to bylibyśmy potęgą kosmiczną, typie to nie wina UE że sami sobie wybieramy takich polityków
  • Odpowiedz