Wpis z mikrobloga

@typowy_maciek: nie ma takiego. Jestem świeżo po badaniu tematu. Nie istnieje skuteczny przenośny klimatyzator.
A te klimatyzatory przenośne z rurą do wyprowadzenia przez okno, nie potrafią obniżyć temperatury w pokoju lepiej niż maks. 3 stopnie w ciągu 1,5-3h "chłodzenia" np. a chodzą #!$%@? głośniej niż pralka.

Tylko split z jednostką zewnętrzną i wewnętrzną, nic lepszego nie znajdziesz. U mnie właściwie cena nie grała żadnej roli, a i tak nie znalazłem.
@typowy_maciek: Pytasz o dwa klimatyzatory, jeden w miarę dobry a drugi przenośny. Jak nie ma innego wyjścia niż przenośny to w kolejności od najtańszego do najdroższego: Kaisai KPPH, Kaisai KPPD, Eberg Qubo Q40, ten ostatni najdroższy ale może stać na zewnątrz, tylko nie oczekuj cudów, wydajność przenośnych jest taka sobie, trzeba też dobrze okno uszczelnić bo jak kiedyś uchyliłem okno to i dobry split nie dawał rady :)
@vertical: Od 8:00 leci na pełnych obrotach a przez noc działał jako wentylator. Stoi na zewnątrz a rurę wrzuciłem przez uchylone drzwi balkonowe bez żadnego uszczelniania. Także nie wiem w jaki sposób ludzie którzy twierdzą ze nie działa montują te klimy xD