Wpis z mikrobloga

Potrzebuję dobrać sobie siodełko rowerowe. Próbowałam metody z mierzeniem odcisku kości kulszowych (rozwałkowałam sobie plastelinę, wynik wychodzi z różnicą 5mm, więc ujdzie), ale chciałabym to jeszcze jakoś dodatkowo potwierdzić. Jakaś firma dobierała siodełko na podstawie obwodu nadgarstka. Ktoś pamięta jaka? Lub czy ktoś dobrał siodełko używając tej metody co ja i jeździ mu się dobrze?


#rowery #rower
  • 12
  • Odpowiedz
@jamniczek_trailowy: nie pisz takich rzeczy na mirko bo zaraz Miraski zaproponują ze ci dupe w 3D zeskanują xD
A tak serio to nie wystarczy dobrać żelowego mieciuśkiego siodelka? Byle dupa nie bolała? Xd
  • Odpowiedz
A tak serio to nie wystarczy dobrać żelowego mieciuśkiego siodelka? Byle dupa nie bolała?


@kajak98: wbrew pozorom miękkie kanapy też nie są jakieś super wygodne, szczególnie przy dłuższych trasach niż po bułki
  • Odpowiedz
@jamniczek_trailowy: żelowe mięciuśkie są problemem bo bardziej przylegają do tyłka, przez co jest większa powierzchnia styku tyłka z siodełkiem, na początku jest wygodniej, ale potem masz obtarcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jamniczek_trailowy: pytanie ile chcesz wydać na to. Niektóre sklepy wypożyczają siodełka za niewielką opłatą na tydzień, więc można samemu się przekonać czy siodełko pasuje czy nie.

Sam rozstaw kości nie powie Ci czy jazda będzie wygodna.
  • Odpowiedz
@jamniczek_trailowy: zamiast samemu sobie mierzyć idź do sklepu, coś takie jak na filmie czasem mają, z tym że każdy producent ma swoje, nie jest to żadne skanowanie dupy 3d za miliony monet a darmowa usługa która jest już powiedzmy w cenie siodełka. Ja od siebie polecam specialized romin albo power, mi podpasowały znakomicie no ale nie są tanie (romin już mam jakieś 6 lat, trochę postrzępione boki ale dalej żyje więc
Rinter - @jamniczek_trailowy: zamiast samemu sobie mierzyć idź do sklepu, coś takie j...
  • Odpowiedz
@kajak98: ja sie przekonałem, ze nie. Na szosie mam jakies gowno najtansze siodlo i dupa zaczyna boleć dopiero po 200km. Jak pożyczam od brata mtb z żelowym siodlem to po 20km wymiękam xD
  • Odpowiedz