Wpis z mikrobloga

@wuju84: Ja w sumie od podstawówki miałem psa, który był do tego przyzwyczajony, ale zdechło mu się ze starości. Dwa lata temu wziąłem nowego i o.
@Niemamwiedzy: nie próbowałem jeszcze zmęczyć jej przed pracą. Zazwyczaj się spieszę i 10 min spacerek. Może to będzie klucz. Konga, zabawki, wszystko to jest.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem no ja z psem, jak już muszę fizycznie pojawić się w pracy, przed robota zaliczam zazwyczaj dwugodzinny spacer, łącznie z bieganiem po łące itp. póki co mi nic nie zniszczyła, sąsiedzi się nie skarżą na szczekanie, a wziąłem ją jak była kilkumiesięcznym szczeniakiem.
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: dwugodzinny spacer przed pracą. Musiałbym wstawać o 5. Nierealne, ale pół godziny biegania jestem w stanie zapewnić. Celowo brałem Spaniela a nie jakiegoś turbo wymagającego pracy psa, żeby uniknąć tego typu sytuacji :/
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem ja wstaje przed 5 tylko i wyłącznie ze względu na pchlarza i jego potrzebę wychodzenia się. ( )

W Twoim wypadku od tego bym zaczął -wymeczenia psa przed pójściem do roboty w ten czy inny sposób, bo zazwyczaj takie obgryzanie mebli to przejaw tego że psu się nudzi.

Jak to nie poskutkuje szukałabym pomocy behawiorysty.
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: problemem jest to, że psy z natury są zwierzęciem rodzinnym i stadnym. Pies czuje się samotny, potrzebuje uwagi i troski. Klatka nie sprawi, że psiak będzie czuł się mniej opuszczony i zaniedbany. Z klatką będzie czuł się opuszczony, zaniedbany a to tego uwięziony.
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: przecież napisałam o spokojnym wprowadzeniu kennelu, a nie że zamknąć psa i nara. Norka może być super wyciszeniem dla psa, a do tego nie będzie miał dostępu do rzeczy, które są dla niego niebezpieczne, gdy je rozwali. Dlatego też warto ogarnąć kamerkę, żeby zobaczyć co się dzieje.

@OrzechowyDzem: od biedy stare GoPro czy coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OrzechowyDzem: Mieszkając sam, wziąłeś psa(nie ma ras mało aktywnych oprócz niektórych olbrzymów i staruszków) i zostawiasz go na cały dzień samego? 10min spacerek przed wyjściem? xD
Jakim cudem nikt cię jeszcze nie zjechał w tym wątku? Przecież to bait jak #!$%@?, albo jesteś tępy jak but. Psiarze to stan umysłu xD
  • Odpowiedz
@luk04330: nie mam pojęcia. Znajoma kiedyś powiedziała, psy się zdziwiły i pobudziły. Już prędzej bym widziała spokojną muzykę, która zagłusza, ale nie wypowiem się na temat dźwięku glosu opiekuna z kamerki - widziałam tylko niepokój
  • Odpowiedz