Wpis z mikrobloga

here we go,
z linkeda:

WIBOR – pozywam bank i obmyślam strategię sądową

Są głosy, żeby poczekać, bo rząd zamierza wprowadzić od 1 stycznia 2023r. nowy wskaźnik referencyjny dla kredytów hipotecznych,

ale:
➡️ zestawiając to z faktem, że jeśli do drugiej połowy 2022 r. nie zostanie ustanowiony alternatywny wskaźnik ON (overnight), to zostanie zastąpiony stawką Polonia

➡️ czyli uwaga: 5,61 % na dzień 13.06.22 r.,
to absolutnie jest to dla mnie nie do przyjęcia

Przecież WIBOR na dzień zaciągania kredytu miałam w wysokości 0,2%, a teraz mam mieć w okolicach 5%?
➡️ nie satysfakcjonuje mnie to, nie wiem jak Was.

W związku z tym zamierzam złożyć pozew do sądu w oparciu o doświadczenie w kredytach frankowych mojego wspólnika Leszek Paterek który jak dotąd wygrywa wszystko

✅Sama argumentacja prawna używana w sprawach frankowych w zakresie klauzul niedozwolonych nie będzie jednak w tej sprawie, według mnie, wystarczająca…

✅ Zamierzam dodać do tego argumentację dotyczącą klauzuli rebus sic stantibus, tj. art. 3571 § 1 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym:
„Jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą, czego strony nie przewidywały przy zawarciu umowy, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, oznaczyć sposób wykonania zobowiązania, wysokość świadczenia lub nawet orzec o rozwiązaniu umowy. Rozwiązując umowę sąd może w miarę potrzeby orzec o rozliczeniach stron, kierując się zasadami określonymi w zdaniu poprzedzającym”.

✅ Zrobię też to, co lubię najbardziej – będę podważać system bankowy i WIBOR w wysokości obecnie ustalonej.

Sposób ustanowienia WIBOR w Polsce jest według mnie niezgodny z tzw. rozporządzeniem BMR (Dz.U. L 171 z 29.6.2016) i zamierzam to udowodnić przed sądem❗️

Wiedza ekonomiczna w pracy prawnika bardzo się przydaje i z perspektywy czasu cieszę się, że skończyłam ekonomię, mimo, że było to trudne do pogodzenia z codzienną pracą prawnika.

Do odważnych świat należy ❗️ ⚖️Żyglicka i Wspólnicy

klik
#nieruchomosci #wibor
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hylfnur: jeśli brałeś kredyt na np. 15 lat to na pewno przeglądałeś historię WIBOR w ostatnich 15 latach i uwzględniłeś że WIBOR może być podobny jak niegdyś ???

Pije tu do stwierdzenia:
_czyli uwaga: 5,61 % na dzień 13.06.22 r.,
to absolutnie jest to dla mnie nie do przyjęcia
_
W którym dość jasno widać że nie zakładałeś kompletnie że 0,2 może ulec zmianie do 5, a nawet więcej, bo
@Hylfnur: noi pewnie kosi. Znam niektore baby z korpo bo sam tam pracuje. Wymyslone stanowiska zeby #!$%@? proporcje 50/50 - baby:ludzie. A pewnie takie leaderki jakiegos inclusion and diversity to z 20k brutto mają ;)