Wpis z mikrobloga

@Papudrak: Szerszy ekran to wtedy monitory 21:9 3440x1440, ale one jednak są dwa razy droższe niż Twój budżet (Gigabyte G34 / Iiyama 34 / Xiaomi Mi Curved i inne) cena w okolicach 1900zł i więcej.

Śruby powinny, gdyż montaż VESA jest unstandaryzowany i standardowo wchodzą tam cztery śrubki M4 o długości 10mm, więc jeśli monitor ma montaż VESA to będzie to wymienne (Chociaż jak wszędzie są wyjątki, ale tutaj powinno wszystko
@Papudrak: W takim razie masz 2 standardy - Vesa 75x75mm oraz Vesa 100x100mm, najlepiej sprawdź nazwę swojego ramienia / wieszaka jaki standard posiada lub sam zmierz ile cm masz od dziury do dziury (w pionie lub w poziomie). W tym LG jak dobrze pamiętam jest 100x100 i jeśli masz jakieś ramię to one raczej posiadają obydwa standardy
@Papudrak: Ja kocham panoramiczne monitory, sam korzystam z dwóch monitoróe 21:9 3440x1440 144Hz uwieszone jeden nad drugim, ale niestety musiałbyś znacznie powiększyć budżet. Aktualnie nie jestem w stanie polecić tych tanich ultrapanoramicznych o wielkości 25" czy 29", gdyż dają za mała, a ze względu na niszę ich matryce nie są tak dobre jak te w chociażby LG 27GN800. Więc ja panoramę kocham i wiem, że do 16:9 nie wrócę, jednak budżet
@Papudrak: Fajny monitor, ale jednak nie ma jakiegokolwiek podejścia do 27GN800. Nieporównywalnie gorsza matryca, kolory, nieporównywalny czas reakcji pikseli, znacznie gorszy input lag i nieporównywalnie gorsza rozdzielczość. Do tego wszystkiego 75" zamiast 144". Osobiście nie polecam, bo niestety te panele w 29" monitorach mają już swoje lata i do zwykłego "biurowego" użytku spoko, ale do gier jest przepaść między tym, a LG 27GN800. Przepaść liczona w latach czy generacjach wręcz sprzętu.