Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do fotografów i ludzi znających się na portretach. Jak to jest między wyglądem na żywo a na zdjęciach? Mam tak, że na zdjęciach robionych telefonem wyglądam okropnie, przy słabym zdjęciu 2/10, przy najlepszym 6/10, nawet przy dobrym świetle jest różnie (chyba, że światło jest bardzo dobre), potem w skali atrakcyjności daję moje odbicie w lustrze, ale tutaj światło również odgrywa znaczącą rolę, w dobrym świetle wyglądam dobrze, w złym wręcz okropniem, najlepiej wyglądam na kamerze z laptopa/zwykłej kamerze. Twarz ma zupełnie inny kształt niż na zdjęciach z telefonu, rysy twarzy inaczej widać, jest naprawdę dobrze dałbym sobie 7/10-8/10, wyglądam trochę jak dwie różne osoby ma kamerze i na telefonie. Niedawno dwa razy robiłem zdjęcia do dokumentu u fotografa i na jednych zdjęciach wyszedłem 2/10, a na drugich mocne 8/10. Jak to w końcu jest, czym najlepiej się kierować przy ocenianiu swojego realnego wyglądu.
Warto dodać, że nigdy nie cieszyłem się specjalnym powodzeniem u kobiet (chociaż jakieś tam miałem, minimalne ale było), a jestem dość wysoki, więc wydaje mi się, że logicznie nie jestem zbyt przystojny dla kobiet.

Wydaje mi się, że lustro jest najlepszy wyznacznik, z drugiej strony w nim też potrafię bardzo różnie wyglądać, więc nie wiem.

#fotografia #portret #selfie #aparat #telefony #obiektywy
  • 11