Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny
Po usłyszaniu że #!$%@? rząd rozda kolejne 14 emerytury oraz 700 plus, przechodze na stałe % kredytu. Oprocentowanie na ten moment jakie proonują jest mniejsze niż te ktore bede miał po zliczeniu ostatnich podwyżek.

Z jakimi opłatami będzie sie wiązało póxniej refinansowanie kredytu, gdyby jednak stopy np za 2 lata zaczeły spadać.
Jakieś opłaty sądowe, prowizje, notarialne?
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iredbox: refinansowanie to po prostu nowy kredyt na spłatę poprzedniego, więc wszystkie koszty związane z wyceną, zdolnością, prowizjami lub innymi kruczkami co masz w umowie. Najlepiej zadzwoń do innego banku że chcesz refinansowac to podadzą Ci szczegóły.
  • Odpowiedz
@iredbox: u mnie 2% za spłatę w obecnym banku, + koszty uruchomienia nowego kredytu, wycena, wpis do hipoteki i itp, doradca mi powiedział, że około 1000 zł. Mam już gotowy aneks i dylemat co robić.
  • Odpowiedz
u mnie 2% za spłatę w obecnym banku


@robert83: no u mnie nie ma tej opłaty, spłacam i elo, możeliwe ze dojdzie koszt prowizji nowego kredytu plus wpis do hipoteki i wycena.

Nie mniej jednak juz #!$%@? ten rząd, bo na glape można narzekać że #!$%@? i debil. Ale ten #!$%@? i debil nie moze nic zrobić poza #!$%@? stóp w kosmos, a rząd bedzie drukował kase na potęge napędzając inflację.
  • Odpowiedz
@iredbox: z miesiąc temu dostałem ofertę 3 banków, pominę że aktualnie oferowana marża jest ok 0,5 niższa niż moja (mam 2,11 jak dobrze pamiętam). Z tego co dostałem info większość banków teraz nie ma prowizji za uruchomienie na zasadzie różnych promocji np za ubezpieczenie na życie na 3 lata. Po przeliczeniu koszt tego ubezpieczenia to mniej więcej tyle co prowizja za uruchomienie, a rozkłada się w czasie. Co do glapy i
  • Odpowiedz
@robert83: decyzja zapadła. Najwyzej bede załował za 2 lata jak stopy spadną a nikt nie zechce mojego kredytu. Albo jak cos zaraz #!$%@?ą z Wiborem. Jeszcze miesiąc temu miałem to w dupie, na zasadzie bede płacił 2 lata wyższa rate pozniej zacznie spadać, #!$%@? tam. Jednak zapowiedzi glapy że "może pod koniec 2023 zacznie spadać",

Obiecanki Kwaka o kolejnych emeryturach, 10000 plusy, rekordowe waloryzacje emerytur, podwyżka płacy minimalnej, ustalanie sztywnej
  • Odpowiedz
@iredbox: mnie tylko powstrzymuje prowizja 2% za wcześniejszą spłatę, tak już bym podpisał stałe i później szukał refinansowania, o ile moje zdolności za czas jakiś pozwolą na kupienie na kredyt czegoś więcej niż pralki.
  • Odpowiedz
Z jakimi opłatami będzie sie wiązało póxniej refinansowanie kredytu, gdyby jednak stopy np za 2 lata zaczeły spadać.


@iredbox: Standardowe koszty przy refinansowaniu to wycena nieruchomości, ubezpieczenie pomostowe, wykreślenie i wpis hipoteki, podatek od ustanowienia hipoteki. Dodatkowo może pojawić się koszt rekompensaty za wcześniejszą spłatę i opłatami takimi jak prowizja i ubezpieczenia.
  • Odpowiedz