Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, jutro będę składał nowy komputer i pytanie mam jak to z tym Windowsem. Mam go teraz zainstalowanego na SSD. Czy jak podłączę tylko ten SSD do nowej płyty głównej to odpali mi się Windows i tylko później zmienię licencje, czy i tak musze mieć instalator na Pendrive i ponownie zainstalować system, a to, że mam go na SSD nic nie daje.
#skladamkomputer
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sic___: Jeżeli chodzi o to czy będziesz miał aktywowany system to zależy od tego czy klucz masz zapisany w biosie czy aktywowałeś kluczem np z płytki z windowsem która kupiłeś
A system powinien się normalnie odpalić ale mogą być problemy ze sterownikami od plyty głównej itp zależy co zmienisz
  • Odpowiedz
@Yseron: @youmimicanski: Bardziej mi chodzi czy BĘDĘ MUSIAŁ go instalować od nowa bo z przygotowaniem takiego pendrive nie mam problemu. Mam napisane w systemie, że to wersja OEM, to przy ewentualnej instalacji jak podam numer z obudowy komputera to zadziała, czy będę musiał w koncie microsoft rozłączyć 'stare urzadzenie' i dopiero wtedy zadziała na nowej karcie? Kompletnie nie wiem czego sie spodziewać
  • Odpowiedz
@Sic___: nic nie trzeba rozłączać. Wklepujesz i działa. Możesz podłączyć stary dysk z zainstalowanym systemem, ale wcześniej trzeba coś tam odinstalować i na nowo zainstalować. Musiałbyś wygooglać. Zależy jak dużo zmieniasz. Sterowniki chipsetu, gpu itp. Są też wpisy w rejestrze. Ja bym instalował od nowa.
  • Odpowiedz