Wpis z mikrobloga

Jakie były wasze pierwsze wrażenia z jazdy w SPD na #szosa ? Bolały was inne partie mięśni? Jak z kolanami? Mam wrażenie że albo muszę się przyzwyczaić albo mam je poprostu ujowo ustawione...
  • 7
@Shinyz0: No właśnie ja z kolanami mam problem, oglądałem poradniki i wg. Nich ustawiłem, jednak u mnie naturalnie prawa noga ucieka na zewnątrz i tutaj mam największy problem
@dk7pl: Jak Ci noga naturalnie ucieka, to pozwól jej na bloku też trochę uciekać. Oczywiście w granicach rozsądku, żeby pięta nie haczyła o rury itp. Ale raczej to kwestia wymuszonej pozycji i nie nastawiałbym się na "pojeżdżę, to się przyzwyczaję" ;).
@shymeck: Kombinuje właśnie z ustawieniem bloku, trochę go przekręciłem tak jak naturalnie układa się moja noga, wydaje mi się że jest ciut lepiej ale pojeżdżę więcej to się przekonam
@dk7pl: Ja pierwsze SPD ustawiałem na trenażerze i również miałem problem z kolanami. Kombinowałem z rotacją i przesunięciem bloków i w końcu znalazłem ustawienie przy którym było wygodnie. Twoje kolano musi się na początku przyzwyczaić do nowego obciążenia związanego z ciągnięciem pedałów, także nie rób za mocnych sprintów dopóki nie poczujesz się komfortowo.