Wpis z mikrobloga

Mirki, w styczniu wybieram się do Wietnamu, 3 tygodnie, chciałbym połazić po górach na północy, zobaczyć Ha Long i myk na południe się wygrzewać. Co polecacie zobaczyć? jaram się fotografią przyrodniczą i zamierzam zabrać teleobiektyw na ptaki, ludzie i miasta w mniejszym stopnoiu mnie interesują, ale jeśli uważacie, że coś jest obowiązkiem wezmę też pod uwage
#wietnam #podroze
  • 11
  • Odpowiedz
@woote: Zdecydowanie mogę polecić park narodowy Cat Tien w okolicach Da Lat zdecydowanie najlepsze miejsce dla fanów przyrody oraz ptaków, następną opcją może być park narodowy Ba Vi oraz okolice Ninh Binh.

Miejsc w samym Wietnamie jest cała masa, osobiście najbardziej podobały mi się okolice Ba Be, jeżeli dokładniej się określisz postaram się, coś jeszcze podpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@woote: Do Sapa na kilka dni, Ninh Binh 1-2 dni (kupisz na miejscu zorganizowane wycieczki - wyjdzie Ci taniej niż samemu ogarniać)

Hanoi jest fajne, bardzo sympatyczne miasto
Sajgon - dramat, moje top 2 najgorszych miast w których byłam

Ale bierz samolot z Hanoi do Sajgonu. Stamtąd np autobus nocny (z łóżkami do spania) i na wybrzeże
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panienka_seledynowa: no Sapa zdecydowanie na pare dni wjedzie, plażing jeszcze do ogarniecia to najwyzej na pw się odezwę jak zarys będę miał. Samolot oczywiscie, szkoda mi czasu na gnicie w busikach @Szumigajowy: jakieś trasy z przewodnikiem po mniej uczeszczanych szlakach parków ogarniales? Jakie zwierzaki da się tam spotkać? Albo inaczej, ktore byly największą niespodzianką?
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Dla mnie nie było tam kompletnie nic do zobaczenia. Brudno, chaos na ulicach. Praktycznie brak zabytków.
Jedynie Muzeum wojenne jest ok. I jako baza wypadowa na Mekong albo tunele :)
Nie kręcą mnie za bardzo imprezowe ulice, więc Walking street też mnie nie zachwyciło.
Generalnie to tylko moje zdanie, wiem że są osoby, które są Sajgonem zachwycone
  • Odpowiedz
@woote: Najwięcej ptaków zaobserwowałem w samym Cat Tien między innymi Green peafowl, Bay woodpecker czy Blue rumped Pitta, jeżeli chodzi o ptaki masz przeogromny wybór jednakże sama obserwacja z tego co mówił przewodnik to najlepiej od lutego do kwietnia.

Przewodnicy sami w parku, sobie mogą nie mówić po angielsku, dlatego warto się na to przygotować i zrobić pomniejszy research samemu albo wynająć profesjonalnego przewodnika który specjalizuje się w tych okolicach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@woote: pierwotne lasy deszczowe pełne endemitów i nieznanych nauce gatunków. Prowincje Lam Dong i Khanh Hoa

Kilkaset gatunków ptaków, na porządku dziennym: dziwogony rajskie, kukale, majny, bilbile, aleksandretty itp.

gady, płazy, pajęczaki i owady też bardzo obficie. W trudno dostępnych partiach gór lasy dipterokarpusów po 700 lat, drzewa tekowe i inne perełki
Spearo - @woote: pierwotne lasy deszczowe pełne endemitów i nieznanych nauce gatunków...

źródło: comment_1658381239rAsMD5CODnMRVL44L6gWa6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz