Wpis z mikrobloga

Jak sobie czytam dyskusje na grupach rolniczych o cenach usług kombajnem w tym roku, to niektórych serio fantazja ponosi xD widziałem już 600 zł za hektar lub 450 zł za godzinę bizonem XDDD
"Bo panie, przecież paliwo tak poszło do góry", no, ale mam wrażenie, że niektórzy za każdą złotówkę na paliwie doliczają 100 zł/ha na usłudze xD jak pojawiają się komentarze, gdzie ktoś realnie wyliczy koszty i wyjdzie mu 400 zł/ha, to go ludzie jadą, że za tanio i psuje rynek. No dosłownie jakbym czytał dyskusję Januszy, którzy z taksówek przenieśli się na usługi kombajnem "paaanie, za mniej niż 600 zł to mi się hederu nie opłaca zakładać" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rolnictwo
  • 17
@marcinkox3: @qscc: jak pszenica po 1.7k to spoko ale jak usługa koszenia drogo to już źle xd

skoro wszystko drożeje to wszystko xd

co za różnica czy bizonem czy lexionem jeśli ten pierwszy też daje radę, a akurat twoje zboże nie bije rekordów plonowania xd
@qscc: no jest różnica, ale jak bierzesz usługę to interesuje cię tylko podjazd pod rurę i czy nie gubi xd

@marcinkox3: no to jeszcze takie nie najmniejsze, zapytaj czy podjedzie na 8 kawałków po 1,5ha gdzie do każdego trzeba odpinać heder xd
@marcinkox3: w dupach sie przewraca każdemu kto coś zarobił w rolnictwie w tamtym roku, maliniarze po 15zł maline zaczeli skonczyli na 22 za kg teraz darcie #!$%@? na grupach malinowych że po 10zł nie będą zbierać bo to sie nie opłaca, a 4 lata temu po 1.5zł ci sami co teraz narzekają wozili każdy kilogram xD
@CocoJambo14: 400-450zl bez paliwa czy z moim (robiącego usługę) paliwem?
Wlasnie się zastanawiam ile mówić za ha żeby przypału w żadną stronę nie było.
W zeszłym roku 350 z moim paliwem, 290-300 z paliwem klienta. Wiem, za tanio.