Wpis z mikrobloga

@clas: a wiesz że to niezdrowe czy nie za bardzo?


@ediz4: Oczywiście. Wiadomo. Częste mycie skraca życie! Od dziś tylko na Wielkanoc i wigilie! No, może jeszcze przed majówka.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: jak chcesz oszczędzać to nie bierz w tylko się myj w misce i zużytą wodą spłukuj toaletę.

Ile razy brać prysznic? Nie musisz się myć za każdym razem przez 20 minut. Jak się ogarniesz dobrze to prysznic zajmie ci dosłownie max 3 minuty.
Ja robię to tak- rano i wieczorem w taki upał myje się cały w mydełkiem- to i tak szybki prysznic właśnie około 3 minuty trwa.
W ciągu
  • Odpowiedz
@clas: https://kobieta.wp.pl/ile-razy-w-tygodniu-powinnismy-sie-myc-naukowcy-zbadali-to-zagadnienie-6187287070902401a

Dermatolodzy podobnie wypowiadają się a propos dorosłych i zalecają mycie się dwa razy w tygodniu. Jednocześnie podkreślają, że ważne jest również nasze poczucie komfortu. Uff! Ale jak donosi businessinsider.de w rozmowie z Davidem Leffell'em, ordynatorem dermatologii w Yale School of Medicine, nie do końca tak być powinno. Jego zdaniem zbyt często zażywamy kąpieli. A to nie jest dobre zarówno dla naszego ciała, jak i włosów – je również myjemy
  • Odpowiedz
Wiesz że można się namoczyć w 30 sekund lania wody, namydlić, spłukać w 60 sekund lania wody i wtedy śmialo stać Cię na mycie dwa razy dziennie? Ewentualnie rano umyć twarz, pachy i tyłek w umywalce (dla osób bez bidetu polecam mycie siedząc na kiblu), a wieczorem wziąć pożądny prysznic…
  • Odpowiedz
Mam taką parę znajomych co śpią i mieszkają razem i biorą prysznic tylko rano. Nie wyobrażam sobie ich współżycia po całym dniu w pracy srają, szcaja są w śród innych ludzi. Ale kto co lubi.
  • Odpowiedz
@dasvolk: Jakbym się umył zwykłym mydłem to bym rwał skórę pazurami do krwi, tak by mnie wysuszyło i swędziało, mydło jest zasadowe, a skóra ma odczyn kwaśny.
  • Odpowiedz
w taką pogodę to biorę z trzy razy dziennie, rano, popołudniu i wieczorem xD


@Darson666: w taką pogodę to biorę raz na miesiąc. W autobusie mam więcej miejsca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz