Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od lat walczę z nawracającą onycholizą. Byłem już u wielu specjalistów, ale problem powraca. Najczęściej latem. Ostatnio znowu wróciło. Specjaliści wciskali mi jakieś drogie preparaty, które działają doraźnie i niestety długoterminowo, bo na odrost nowej płytki paznokciowej i tak musiałem czekać. Rzecz dotyczy dwóch palców u rąk (kciuków). Zawsze tylko tam się pojawia. Najgorzej, że wygląda nieestetycznie i niestety osoby, które się nie znają, mogą pomylic to z grzybicą albo z innym paskudztwem.
Co z tym zrobić? Jak się tego szybko pozbyć i zapobiegać nawrotom?
#paznokcie #podologia #dermatologia #onycholiza #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bab0b83bddc211f8dd08d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 2
Robisz okluzje? Leczenie onycholizy to długi i złożony proces, jeśli nie wyleczyć raz a skutecznie to będzie nawracać. Płytkę skracamy do momentu odstającej od łożyska i smarujemy kremem dodatkowo masując łożysko żeby je pobudzić, później robimy co 2/3 okluzje na cała noc i w pół roku paznokieć wraca do normy.
PlujacyBrowar: Onychlizę niestety długo się leczy. Idź najlepiej do dobrego podologa. Byłam u kilku lekarzy i nikt nie potrafił mi pomóc. Dopiero podolog oczyścił płytkę paznokcia, wytłumaczył co mam stosować w domu. Ja miałam wykonywane badania mikrobiologiczne i stosowanie kremu dwa razy dziennie. Bez robienia hybrydy przez wiele miesiecy + suplementacja doustnie. Ja stosowałam krem onygen od podopharm .
Sprawdź sobie może tobie też pomoże:
opis odnośnika
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
AnonimoweMirkoWyznania - PlujacyBrowar: Onychlizę niestety długo się leczy. Idź najle...

źródło: comment_1660912066sbI7GOJAEvCc6Gwz084fN4.jpg

Pobierz