Wpis z mikrobloga

Szukam gry #rpg 1+1, gdzie mógłbym pograć ze swoja partnerką. Ciekawie wygląda #zewcthulhu, lecz nie mogę znaleźć informacji jak wygląda gra w dwie osoby, który zestaw wybrać, etc. Widziałem, że nawet w #dnd da się ogrywać solo(1+1), lecz szukam cos przyjemniejszego jak i bardziej ukierunkowanego na start. Jestem otwarty na wszystkie systemy, gdzie da się zakupić książkę/zestaw po polsku.
#grybezpradu
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CralencSeedorf: mistrz + gracz brzmi świetnie, lecz jeżeli coś będzie grywalne jako 2 graczy + automat oraz będzie dało się pograć w kilka sesji fabularnych jak i więcej to też nie pogardzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Detektyw i podobne już mamy za sobą, temu szukamy coś ala rpg


@Danteo2: radzę eksplorować planszówki dalej, ale jak koniecznie rpg to bierzcie cokolwiek co odpowiada wam settingiem. W każdym systemie będziecie musieli dostosować grę do pojedynczego gracza (dodawanie npc do drużyny), bo branżowym standardem jest balans dla 3-5 postaci. Są systemy mocno narracyjne, gdzie moc drużyny jest mniej ważna, ale i tam znajdziedzie niewiele scenariuszy singlowych.
Najmocniej podchodzi nam klimat grozy/detektywistyczny.


@Danteo2: O, to akurat mogę polecić coś w co grałem:
Zew Cthulhu -> istnieje darmowy starter, jak się spodoba to można kupić podręcznik. Na ich stronie są też dodatki i rozszerzenia, ale nie ma co przesadzać na początek.
Scenariusze do zewu: Są trzy fajne zbiory scenariuszy zrobione konkretnie pod rozgrywką jeden na jeden - pierwszy, drugi i trzeci. Wszystkie darmowe. :)
Z
@Danteo2:
szukacie gier 1+1 bo tak chcecie czy dlatego ze nie macie z kim grać (bo brak czasu/praca/dzieci/daleko do znajomych)? Jeśli to drugie to spróbujcie grania przez internet :)
W czasie pandemii odkryliśmy z kumplami ze studiów roll20 (lub forge) - internetowa platforma do grania w rpg (+ Discord do komunikacji by się widzieć i słyszeć). Można wszystko przygotowywać samemu (tak prowadziłem wampira maskaradę 5e) albo sobie wykupić gotowa przygodę i
@Danteo2: eldritch horror jest w pyte, jeden minus tylko, Kilka pierwszych razy grę rozkłada się z 15-25min. Ale klimacik jest, sama gra o dość sporej losowości i trudna
@Danteo2: może na start kucyki? Tails of equestria czy jak to tam się nazywa.
mechanika to banał, łatwo się wdrożyć, a potem można coś bardziej skomplikowanego?
Sporo staretrów jest dostępnych za free, niektóre nawet po polsku, np warlock albo ose, łajdak, achtung cthulhu, diuna, brancalonia do 5e dnd.
Nawet kostek nie trzeba kupować, są apki do tego.