Wpis z mikrobloga

Korwin miał na mnie taki wpływ, że teraz się z niego śmieję i jestem agorystą


@kuroszczur: Niektórzy wyrośli. Niektórzy, pomimo wyśmiana Korwina, ciągle mają te same poglądy co on.
  • Odpowiedz
@rzep: Jeśli wyrośnięcie oznacza oczekiwania państwa o pomoc to jest to zwykły inwalidyzm w zarządzaniu swoim życiem i niczym się nie różni roszczeń madek o pińcet plus
  • Odpowiedz
teraz mają 20-30 lat


@rzep: optymista xD
Tych 3 ciołków całkowicie ukształtowało poglądy mojego brata lvl 44 i kolegi z klubu lvl 43 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzep: Ta fascynacja osobami pokroju Korwina, Cejrowskiego, Kolonki, Brauna czy Trumpa to rzecz dość zrozumiała. Młodzież w okresie buntu fascynuje się osobami wyrazistymi i ostentacyjnie wyrażającymi swoje poglądy. Cała piątka, którą wymieniłem, to oczywiście dzbany, ale charyzmy, talentu do przemawiania nie można im odmówić, czym zdobywają sympatię tłumów młodocianych zwolenników.

Lecz jak człowiek jest trochę starczy, to powinien potrafić oddzielić formę od treści i jak kiedyś widział w Korwinie współczesnego Archimedesa,
  • Odpowiedz
Jeśli wyrośnięcie oznacza oczekiwania państwa o pomoc


@kuroszczur: a po polsku byś umiał to napisać? Chodziło ci o to, że oczekują państwowej pomocy? Skąd taka teoria?
  • Odpowiedz
@rzep: Korwin nauczył mnie że generalnie warto być agresywnym, skupiać się na logice i starać się poprawić swój los. Czy to była dobra nauka na życie? Zdecydowanie tak. Czy teraz bym na niego zagłosował? Zdecydowanie nie. Lekki dotyk korwina za młodu dobrze wpływa na rozwój dziecka. Należy jednak wiedzieć gdzie nie pozwolić się dotykać korwinizmowi bo inaczej przegrywasz szachy dla kobiet z hitlerem.
  • Odpowiedz
  • 0
@rzep Nie widzę tego w takich strasznych barwach, Korwin jest jaki jest, ale to on jednak zaszczepił jakąś wolnorynkowość w części społeczeństwa - co jest przydatne przy wszechobecnej licytacji dużych partii na rozdawnictwo. Niestety libertarianie nie mieli nigdy takiej siły przebicia, więc alternatywy dla chowania gospodarczych liberałów nie widzę w tamtych latach.

Oczywiście wykop w tamtych czasach był opanowany przez kucy, a połowa ich treści skupiała się na sprawach obyczajowych. Jednak z
  • Odpowiedz
@Cesc: Sośnierz (koło Berkowicza) z całej konfy mnie #!$%@? najmocniej, mimo że ogólnie nie jest szczególnie szkodliwy i Twoje porównanie do korwinisty z technikum wreszcie mi wyjaśniło dlaczego w zasadzie tak jest. Pryszczaty cwaniaczek z trzeciej ce uważający się za mądrzejszego od rodziców, nauczycieli i reszty świata wzbudza we mnie dokładnie ten sam rodzaj odrazy. Wybitnie trafny opis
  • Odpowiedz
@rzep: To nie tak, że oni zawsze wygadywali turbo glupoty. Zradykalizowali się, zwłaszcza Kolonko i Korwin, przechodząc z poglądów kontrowersyjnych acz podlegających dyskusji ( I krytyce, choć nie zawsze całościowej), do kompletnych absurdów, całkowitego oderwania od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@rzep: Cejro okazał się proTrumpowskim katotalibem, Korwin postsowiecką dziwką medialną a Maxio kawałem luja traktujący widzów jak idiotów. Do listy idoli jeszcze dorzucić Sumlińskiego, Stonogę, Atora, Międlara, Rolę, Bednarza, Maciaka, Jabłonowskiego, Brauna, Kowalskiego, Winnickiego kiedy orał jeszcze PIS w sejmie, Kukiza. Większość naszych alternatywnych gwiazd wchodziło z przytupem a z czasem wplątywali do wypowiedzi głupoty i zradykalizowali siebie oraz wyznawców z myślą o pieniążkach. Taki Korwin to na przykład wręcz karmi
  • Odpowiedz