Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#ogrodnictwo #kosiarka #narzedzia #mechanika
Mam kosiarkę z silnikiem B&S series 500, reanimuje ja bo muszę mieć awaryjnie. Kosiarka spala ogromne ilości paliwa, dymi na czarno, falują ciągle obroty, spaliny są bardzo drażniące. Domyślam się że problem jest w gaźniku. Czy one miały jakieś typowe bolączki? Może kupić od razu jakiś zestaw naprawczy?
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reynald: to tylko kwestia regulacji składu mieszanki, na gaźniku jest od tego odpowiednia śrubka. Wykręć świecę i zobacz jej kolor, po nim można bez problemu rozpoznać za bogatą lub za ubogą mieszankę
@Reynald: Kiedy była wymieniana i czy na oryginalną? Tam jest gaźnik membranowy. Jak nawet kosiarka nie była używana długo, a nie wymieniałeś membrany to prawdopodobnie to. Nic tam nie kręć tylko wymień to w pierwszej kolejności.
@Reynald: Sprawdź poziom oleju, jak za mało to dolej na minimum, rozgrzej silnik, spuść olej. Wymień membranę bez kręcenia. Sprawdź filtr powietrza. Jest chyba gąbkowy, umyj go, wysusz i nasącz olejem (są dedykowane, ale zwykły też wystarczy tylko tak żeby był wyciśnięty). Możesz przemyć bak (jak już dostaniesz się do membrany), przeczyścić okolice membrany (nic tam nie #!$%@?) złóż, wlej świeży olej i daj znać czy coś pomogło.

Te membrany, nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: @saczuser: Panowie, wymieniłem membranę, nowy filtr, oring na króćcu i dalej to samo. Gaźnik nie ma śruby regulacyjnej. Jedyne co rzuca się w oczy to kręcąca się w koło rurka odmy. Co sprawdzić jeszcze?