Wpis z mikrobloga

Ale jaja Pany złożyłem papiery na miejscu do firmy licząc na jakieś miejsce na maszynie w produkcji a chcą mnie z CNC zabrać na zastępcę głównego technologa utrzymania ruchu.

Poniekąd będę musiał naprawiać maszyny i je serwisować a dodatkowo robić programy i ustawiać je.
Nigdy nie robiłem na tym a wcześniej jako programista CNC i Technolog przy stali a tu teraz aluminium i plastik.
Robienie programów na sterownikach PLC itp gdzie nie mam uprawnień SEPv na sieci elektryczne.
Niby naprawiałem różne sprzęty w domu ale to jakaś wymiana mała i działało albo przerobić coś.

Zarobki między 3.5 a 4 tyś na rękę za 8h od 7 do 15.

Myślicie pchać się mimo to tam?
Niby chcą mnie przeszkolić że wszystkiego i aby się uczyć ale nie jestem pewny czy tam iść.

#januszex #praca #pracbaza #cnc #produkcja
  • 17
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz się rozwijać w tym kierunku to moim zdaniem jest do rozważenia. Wtedy kolejna praca po roku z 10k na rękę
  • Odpowiedz
Poniekąd będę musiał naprawiać maszyny i je serwisować a dodatkowo robić programy i ustawiać je.


@Januszzex: Przecież to trzy etaty w jednym xD. Każdy płatny oddzielnie 4-7k na rękę. Wyczuwam Januszex totalny
  • Odpowiedz
@Januszzex: nadal słabiutka stawka za taki wachlarz umiejętności, a przede wszystkim odpowiedzialności za cholernie precyzyjne maszyny

Chyba, że utrzymanie ruchu ogranicza się do dzwonienia po serwisanta producenta gdy coś się zesra
  • Odpowiedz
@Januszzex: zależy jak leży
u mojej różowej w eurokołchozie technolodzy są tak umiejętnymi ludźmi że jak woła któregoś żeby jej coś zrobił przy maszynie to mówi że on nie wie i wychodzi, a z utrzymania ruchu to nie robią nic dopóki kierownik działu nie przyjdzie ich #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@Januszzex: w tej pożal sie branży biorą już kazdego xD w jednej firmie robiłem z chłopakiem co ciągle spał xD a jak zapytałem się czemu on śpij to powiedzieli że jest na jakiś tam lekach xD poprostu jak program pracował to on #!$%@? sobie spał xD i taki zamulony chodził xDD ale janusz dofinansowanie pewnie dostal i ludzi nie ma xD
  • Odpowiedz
@Januszzex:

Ale jaja Pany złożyłem papiery na miejscu do firmy licząc na jakieś miejsce na maszynie w produkcji a chcą mnie z CNC zabrać na zastępcę głównego technologa utrzymania ruchu.


Porób chwile jako operator i zobacz najpierw co to za firma. Czasem możesz trafić na taką, że 'brygadzistka' oderwana od pługa czy zza lady w masarni będzie cię #!$%@?ć, że wkręciłeś 1876 śrubek zamiast 1900 i wszystkim ucięło przez ciebie
  • Odpowiedz