Wpis z mikrobloga

  • 9
1792 + 1 = 1793

Tytuł: Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie
Autor:Mark Manson
Gatunek:poradniki
Ocena:8/10
ISBN:9788328335493
Tłumacz:Leszek Sielicki
Wydawnictwo:Helion, Sensus
Liczba stron:** 192
Myślę, że nie powstał jeszcze żaden poradnik, który zmienił czyjeś życie. I choć rady autora będą dla wielu oczywiste, są one napisane w świetnym stylu. Autor uważa, że wybór naszych wartości, do których chcemy dążyć, decyduje o tym, czy jesteśmy szczęśliwi. Jeśli jesteśmy nieszczęśliwi, musimy zrewidować nasze wartości. Musimy również zaakceptować to, że cierpienie jest częścią życia, że osiągnięcie szczęścia nie jest czymś szybkim, łatwym i przyjemnym, jak próbuje nam to wmawiać świat. I choć sam autor uległ pokusie światowego życia, to po zaliczeniu tabunu panienek, odwiedzeniu kilkudziesięciu krajów, stwierdził, że nie jest szczęśliwy i że lepsza jest stabilizacja rodzinna (skąd my to znamy). Więc jak być szczęśliwym? Zrewiduj swoje wartości, zaakceptuj, że życie przeważnie jest do bani, a potem zrób cokolwiek w kierunku osiągnięcia swojego celu. Ostatni etap jest najtrudniejszy, ponieważ musisz przestać użalać się nad sobą, przezwyciężyć swoje fobie, swoją prokrastynację. Jeżeli jednak zrobisz coś niewielkiego, coś mało znaczącego, to ta czynność, jak przekonuje autor, zrodzi inspirację i motywację do kolejnego działania, które znów przybliży cię do osiągnięcia celu.

#bookmeter #psychologia #przegryw #poradnikibookmeter #ksiazki
Pobierz Nemo24 - 1792 + 1 = 1793

Tytuł: Subtelnie mówię Fk! Sprzeczna z logiką metoda na s...
źródło: comment_1656324445imhzBrQsxQdkdPfPd30cLl.jpg
  • 20
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: poradniki i albumy
Liczba stron książki: 192

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Błyskawiczne przyswajanie umiejętności (Peter Hollins) - najnowsza recenzja usera ali3en ★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. Jak stać się doskonałym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Autor uważa, że wybór naszych wartości, do których chcemy dążyć, decyduje o tym, czy jesteśmy szczęśliwi. Jeśli jesteśmy nieszczęśliwi, musimy zrewidować nasze wartości.

Więc jak być szczęśliwym? Zrewiduj swoje wartości, zaakceptuj, że życie przeważnie jest do bani, a potem zrób cokolwiek w kierunku osiągnięcia swojego celu.


@Nemo24: No to ja podziękuję temu panu, bo to nie działa w taki sposób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemo24: To akurat było nawiązanie do mema.

Pisze o tym, że trzeba zmienić cele (wartości)


Czyli według niego, mam zapomnieć o tym czego mi brakuje i skupić się na czymś innym, tak? Powinienem na przykład związek czyli wartość której nie mam zastąpić siłownią albo nauką rysowania?
@Nemo24: z tej książki nie pamiętam już wiele, trochę ten gość zahacza o stoickie i buddyjskie postawy czyli nieprzywiązywanie się itp, ale jedno zapamiętałem - bierz odpowiedzialność za sytuację w której jesteś!

co jest sprzeczne z przegrywowym światopoglądem z wykopu :)

"mam zakola, to już do końca życia mam prawo leżeć na kanapie w piwnicy i narzekać" - mówi wykopek
"otóż nie " - poprawia go Manson - "dostałeś zakola, za
@ToKontoNieIstnieje: Już nie pamiętam wszystkiego, z tego co pamiętam łatwo się czyta, może przeczytaj jeśli masz w bibliotece osiedlowej

Chyba widzę że zaczynasz narzekać na to w jakiej ty to beznadziejnej sytuacji jesteś i nie ma znikąd pomocy. A może i masz rację, nic ci już nie pomoże, przecież są przypadki które już się nie zmienią i tych jest pewnie więcej niż tych którym coś się uda,

Zresztą książki nie są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chyba widzę że zaczynasz narzekać na to w jakiej ty to beznadziejnej sytuacji jesteś i nie ma znikąd pomocy. A może i masz rację, nic ci już nie pomoże, przecież są przypadki które już się nie zmienią i tych jest pewnie więcej niż tych którym coś się uda,


@heniek_8: To źle widzisz. Jestem co prawda w beznadziejnej sytuacji, ale już nie narzekam, staram się to zmienić. Pomocy - racja - nie
Mnóstwo osób ostatnio, z jakiegoś powodu stara się zbawiać w ten sposób świat, nie mając nawet pojęcia jak śmiesznie i żałośnie ich porady brzmią.


@ToKontoNieIstnieje: nie zbawiać świat, tylko sprzedawać książki

ale powiedz sam - gdyby ktoś miał dostęp do inteligencji wszystkich ludzi, tzn. umiał się zachować, powiedzieć coś w odpowiednim czasie i na temat, wiedział kiedy zażartować, a kiedy wtrącić coś na poważnie --
-- gdyby ktoś taki wyglądał jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heniek_8: #!$%@?ąc od tego, jak bardzo nierealistyczna jest zakładana sytuacja, to - w kwestiach na których mi najbardziej zależy - niestety tak. Wszystko to mogłoby zadziałać jedynie w parze z odpowiednim wyglądem i wtedy dopiero stanowiłoby atut.
w kwestiach na których mi najbardziej zależy - niestety tak


@ToKontoNieIstnieje: czyli gdybyś np. chciał wyjechać do Hollywood i zagrać Thora, to nie będziesz mógł bo: (a) wygląd, (b) akcent, (c) nie masz nawet pieniędzy na bilet. (d) rola już obsadzona :)

na ten właśnie temat mówi stoicyzm, czy książka tego typa - to są rzeczy na które nie masz wpływu, zmieniaj te które możesz, albo siedź w piwnicy :)

ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@heniek_8: Dobrze, zgadzam się z tym. Jednak o ile przytoczone marzenie o zostaniu sławnym aktorem łatwo jest porzucić, bo są to rzeczy mało prawdopodobne do zrealizowania, o tyle marzeń w stylu "chciałbym mieć dziewczynę" nie da się wyzbyć, zwłaszcza gdy na codzień widzi się szczęśliwych ludzi. Nikt tutaj nie marzy o zostaniu kimś wyjątkowym.

są rzeczy na które nie masz wpływu, zmieniaj te które możesz


Tak robię. Ale czy - zgodnie