Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które widziały nowego Top Guna: jak oceniacie film ogólnie jak i porównawczo do pierwszej części? Uważam, że to bardzo dobry film, poziom na spokojnie taki jak w produkcji z 1986 roku (a może nawet troszkę lepszy). Ciągle jest akcja, są nawiązania do poprzedniej części, jest motor, jest muzyka, jest sport integrujący pilotów. W drugiej części Tom również co chwilę ląduje na dywaniku za szalone pomysły i nieposłuszeństwo przełożonym. Moim zdaniem ujęcia z wewnątrz samolotów też były lepsze w Top Gun Maverick. W produkcji z 2022 roku jest też klimat, chociaż chyba nie aż taki jak z 1986 roku. Najlepsze chyba jednak w drugiej części jest to jak Tom co chwilę ośmiesza swoimi umiejętnościami pilotów, których szkoli. Bardzo udane kino, a reżyser (Joseph Kosinski) wykonał kawał dobrej roboty - film ma podobny poziom jak kultowa produkcja z 1986. Ciekawi mnie opinia innych i czy ktoś też ma takie przemyślenia.

#topgun #maverick #tomcruise #samiecalfa #nadludzie #film #filmnawieczor #kino #kultura #pytanie
RedSensej - Pytanie do osób, które widziały nowego Top Guna: jak oceniacie film ogóln...

źródło: comment_1656268664Mvhtjqoud6Ehx6DcabAbOt.jpg

Pobierz
  • 10
@RedSensej > jest motor, jest muzyka, jest sport integrujący pilotów

jest kurtka, jest F-14, jest rywalizacja itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Technicznie nawet lepiej wydaje się być nakręcony czy zmontowany Maverick, zwłaszcza ujęcia w powietrzu. Z drugiej strony powstaje w innych czasach, ciężko o ten sam klimat wokół filmu. Naprawdę warto zobaczyć (byłem w kinie dwa razy, dopiero przed drugim razem nadrobiłem pierwszą część).

Ten wątek romantyczny taki
@nosacz_ninja: Ujęcia w powietrzu faktycznie były bardziej dopracowane niż w poprzedniej. Z klimatem to tak, wiadomo, że jest ciężko odwzorować, ale ja to też rozumiem i nie jest to jakiś priorytet w ocenie filmu.

Czytałem wywiad bodajże z reżyserem i w pierwotnej wersji scenariusza jaką dostał w ogóle nie było Roostera


No to nieźle. Wątek z synem Goose'a świetnie pasował, wprowadzał napięcie między nimi i dobrze to było pokazane jak Maverick