Wpis z mikrobloga

Chyba mi sie właśnie przebrała miarka cierpliwości do przyklejania kolejnych łatek w #ubuntu - śmieją się jego zagorzali fani, z aktualności pakietów w #debian'ie a ja właśnie odkryłem, że bugowaty i sypiący się hostapd w ubu to wersja 0.7.3 podczas gdy ostatni stable to 2.0....

W 13.10 co prawda dodali 1.0 ale to i tak "troszkę" późno i nieaktualnie.

#gorzkiezale #linux
  • 13
@11mariom: Szczerze? Szkoda, bardzo szkoda. Używałem Ubuntu aktywnie przez 2 lata jako główny komputer w okolicach 2006 ... i od wtedy już zaczynało się sypać, problemyz pivotem itp Później było już coraz gorzej ... w końcu skończyłem na desktopie z OSX ;)
@11mariom: Tylko widzisz, dla mnie obecnie babranie się z Linuksem na desktopie to trochę taplanie w gównie za przeproszeniem. Na serwery owszem, nie ma sobie równych ale jeśli chodzi o desktop to sam kernel czy core-services jak X czy ALSA nie są dostosowane do warunków domowych (a w szczególności laptopów). Już nawet nie zaczepiam tematu komatybilności GPU i tego jak to działa nie raz ;)

OSX to fajna (lecz niestety na
@11mariom: Mając na myśli dobre działanie na laptopach brałem pod uwagę czas działania na baterii, sprawność usypiania/budzenia, stabilność oraz działanie wifi (z czym jest spory problem).
@kiler129: wszystkie te sprawy u mnie działają. A co do czasu na baterii - to na Linuksie z reguły jest dłużej. Różnie bywa tylko jak są jakieś Optimusy czy inne rozwiązania integra+dedykowana grafika.