Wpis z mikrobloga

#kwiaty #rosliny #ogrodnictwo Czy ktoś ma może Adenium obesum i mógłbym zdradzić tajniki pielęgnacji latem? Przez ostatnie 9 miesięcy całkiem dobrze sobie radziłem, ale jak tylko zaczęło robić się upalnie to strasznie zacząło mi usychąć (zdjęcie w komentarzu). Podlewam tak jak wcześniej, czyli jak już ziemia jest prawie sucha u góry - po jakieś 300ml wody 2 razy w tyg. Stoi przy oknie od strony wschodniej, akutalnie staram się go zasłaniać przed bezpośrednim słońcem. Jakieś protipy, zeby mi kompletnie nie usechł?
CityHunter - #kwiaty #rosliny #ogrodnictwo Czy ktoś ma może Adenium obesum i mógłbym ...

źródło: comment_1656235759Xn9eJn2BnzgHXqChwuC85a.jpg

Pobierz
  • 13
@Niewiemja: Właśnie, czytałem, że trzeba sprawdzać ten korzeń i jak jest miękki dopiero podlewać, ale jak dla mnie to on cały czas jest miękki ( ͡º ͜ʖ͡º). Pierwsze koty za płoty, mam nadzieję, że odżyje.
@CityHunter: ogólnie to jest jedna z tych bardziej kapryśnych roślin, które mam. Kupiłem je jak było takie totalnie maluczkie w Obi przed zimą, kto to wtedy zdecydował sprzedawać nie wiem. Przezimowało ledwo, mieszkam w bloku nie mam gdzie go wynieść na zimę, stało na tym samym parapecie co teraz, a Adenium zimować podobno musi, no trudno, będzie miało stan czuwania cały rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) na
FuczaQ - @CityHunter: ogólnie to jest jedna z tych bardziej kapryśnych roślin, które ...

źródło: comment_1656246623qyNmyY64PNPtSy1ZIn48WV.jpg

Pobierz
@CityHunter: Ja w pierwszej kolejności zmieniłbym podłoże. Ja swoje adenium trzymam w mieszance, która zawiera tylko 30 % ziemi, a niektóre nawet bez ziemi, tylko podłoże mineralne. Adenium to sukulent, więc tak je traktuję - słońca ile wlezie i ostrożnie z wodą. Gdy już przesadzisz je w odpowiednio luźne podłoże, to pamiętaj też o nawożeniu, żeby miała co jeść - ja używam nawozu do sukulentów i kaktusów.
Jeśli chodzi o zimowanie,