Wpis z mikrobloga

Cyfrowy Polsat


@arkadi2020: walić ich nawet nie chcę wiedzieć ile spraw o nielimitowany internet lte mają przegranych, kto dostaje największe kary na właśnie Polsat. Ilość osób oglądających tv tylko i wyłącznie maleje. To chyba już z 8 lat jak jednego filmu w tv z reklamami nie obejrzałem.
@arkadi2020: bowim + bumech oraz wszystkie spółki ukraińskie wygladają szalenie pod względem wskaźnikowym typu PE czy cena/wartość księgowa. No i oczywiście orlen oraz cyfrowypolsat. Asbis i jsw też mają dobre wyceny ale tego pierwszego potencjalną recesją a tego drugiego przy aktualnej cenie + spadkach konsumpcji stali nie dobieram.
Jak ma się latające drobne (bo dużych kwot bym się nie odważył) i kilka lat na poczekanie to wiele z ukraińskich firm ma
@picasssss1 gram średnio bądź długoterminowo bez potencjalnego zwrotu powyżej 100% nie wchodzę. I tutaj nie ma za wiele spółek które by były w bezpiecznych strefach bez możliwości cofki o 30-50% bo większość przez ostatnie dwa lata była mocno wykręcona.
@Thrandir: bumecha jeszcze trzymam ale nie wiem czy w tym tygodniu nie puszczę, możliwe ze pójdzie korekta na 23. Ukraińskie wyglądają ciekawie ale cała ta sytuacja nie zachęca do ryzyka. Nie wiadomo jak to się potoczy a Putin za szybko z Ukrainy nie wyjdzie to jest dewizka ruskich, będą tam siedzieć kolejne 5-10 lat. Pojawiają się powoli perełki ale jeszcze widziałbym spadki na niektórych spółkach 30-40%. Długoterminowo wszystko co energetyczne dokupuje,
@arkadi2020: Nie wiem od ilu trzymasz, ja bumecha nie mam ale zastanawiam się czy nie wejść jakąś małą kwotą bo jak dla mnie ostatnie ruchy typu Niemcy odpalające węglówki dają szansę na jeszcze wyższe ceny węgla. Dla mnie jest realny scenariusz w którym sytuacja nie poprawi się do zimy i jesienią będziemy mieli skok ceny węgla w górę.

Ukraińskie to fakt że po prostu loteria, kupowanie to po prostu los na
@Thrandir bumech to moja perełka, wchodziłem poniżej 3zl. Część puściłem przy 12, bo nie odchodziłem od wykresu. Myślę że okolice 60-70 osiągniemy w tym lub następnym roku, ale niskie interwały wskazywałyby że w ciągu 2-3 tygodni spadniemy jeszcze trochę, żeby na jesieni rozpocząć rajd.